RESULTS:  NJ vs NY Dual Meet / New York Open & Masters Track & Field Champiobnships

Licensed to Ocean Breeze Athletic Complex - Site License  HY-TEK's Meet Manager
            USATF New York and New Jersey Championships - 2/9/2020             
                                 Ocean Breeze                                  
                                    Results                                    
 
Women Open 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Evins, Francyna           29 Unattached                8.04q  1 
  2 Hill, Shyanne             17 Nyc Success               8.30q  3 
  3 Tricocci, Nicolette       18 Unattached                8.46q  3 
  4 Tawfiq, Habiba            16 Nyc Success               8.48q  2 
  5 Clark, Autumn             15 Nyc Success               8.62q  1  8.613
  6 St Louis, Prestina        16 Nyc Success               8.62q  1  8.619
  7 Dungey, Selah             15 Unattached                8.66q  4 
  8 Feiwel, Rae               18 Merrell Node              8.68q  1 
  9 Downey, Sophia            32 Unattached                8.74   2 
 10 St Louis, Prestine        16 Nyc Success               8.79   2 
 11 Falkowski, Lily           16 Merrell Node              8.81   2 
 12 Alves, Anna               17 Merrell Node              9.18   4 
 13 Falkowski, Caitlin        16 Merrell Node              9.20   4 
 14 James, Flannery           23 Unattached                9.73   2 
 
Women Open 60m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Evins, Francyna           29 Unattached                8.07  
  2 Hill, Shyanne             17 Nyc Success               8.32   10   
  3 Tawfiq, Habiba            16 Nyc Success               8.35    8   
  4 Tricocci, Nicolette       18 Unattached                8.42  
 
Women 35-39 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bailey, LayTonia          36 Unattached                8.37q  4 
 
Women 35-39 60m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Bailey, LayTonia          36 Unattached                8.34  
 
Women 40-44 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Alyassia          43 Bella N Moti              8.54q  3 
  2 Medina, Santa             40 Unattached                8.59q  4  8.587
  3 Edwards, Lisa             41 Unattached                8.59q  3  8.588
  4 Mann, Elly                44 Joy's Jackra              9.01q  4 
 
Women 40-44 60m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Taylor, Alyassia          43 Bella N Moti              8.48   10   
  2 Medina, Santa             40 Unattached                8.49  
 
Women 45-49 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Greenfield-Webster, Ruth  48 Southwest Sp              9.10q  3 
  2 Sarn, Susan               49 Bella N Moti              9.93q  1 
 
Women 50-54 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Brockner, Roxanne         54 elitefeats                8.57q  4 
 
Women 50-54 60m 
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brockner, Roxanne         54 elitefeats                8.59  
 
Women 55-59 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Meyer, Stefani            55 Garden State             11.43q  3 
 
Women 60-64 60m 
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 DeHaven, Deborah          61 Philadelphia             10.71q  2 
 
Women 70-74 60m 
================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims 
================================================================
  1 Flynn, Joyce              72 Unattached               11.70q 
 
Women Open 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Fitzgerald, Jadah         16 Unattached               58.37   1 
        27.381 (27.381)    58.367 (30.986)
  2 Downey, Sophia            32 Unattached             1:02.04   1 
        28.721 (28.721)  1:02.035 (33.314)
  3 Solomon, Isinormeayo      18 Nyc Success            1:02.99   1  10   
        29.300 (29.300)  1:02.988 (33.688)
  4 Wilson, Sandra            22 Boston-North           1:03.36   1 
        29.719 (29.719)  1:03.355 (33.636)
  5 Brandon, Marisa           18 Shore Athlet           1:03.60   2   8   
        30.145 (30.145)  1:03.595 (33.450)
  6 Tawfiq, Muniratu          14 Nyc Success            1:04.47   2   6   
        29.671 (29.671)  1:04.464 (34.793)
  7 Rogers, Haley             17 Raritan Vall           1:05.40   2   5   
        30.584 (30.584)  1:05.393 (34.809)
 
Women 40-44 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Lisa             41 Unattached             1:02.58   2 
        29.751 (29.751)  1:02.573 (32.822)
 
Women 45-49 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DeOliveira, Dianne        49 Bella N Moti           1:04.18   2  10   
        30.323 (30.323)  1:04.179 (33.856)
  2 To taro, Joan             47 Bella N Moti           1:09.57   3   8   
        32.890 (32.890)  1:09.569 (36.679)
  3 Wall, Mercedes            45 Bella N Moti           1:12.98   3   6   
        35.709 (35.709)  1:12.978 (37.269)
  4 Panepinto, Gabrielle      46 Garden State           1:13.91   3   5   
        36.671 (36.671)  1:13.904 (37.233)
 
Women 50-54 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daley, Lisa               50 Central Park           1:06.85   4  10   
        31.285 (31.285)  1:06.848 (35.563)
  2 Carlton, Karen            53 Bella N Moti           1:09.99   3   8   
        33.666 (33.666)  1:09.987 (36.321)
  3 Prorock-Rogers, Christin  54 Raritan Vall           1:28.32   3   6   
        43.523 (43.523)  1:28.311 (44.788)
 
Women 80-84 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dyson, Imme               83 Raritan Vall           2:16.54   4  10   
       1:00.707 (1:00.707)        2:16.534 (1:15.827)
 
Women Open 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fitzgerald, Jadah         16 Unattached               25.07   1 
  2 Evins, Francyna           29 Unattached               25.45   1 
  3 Downey, Sophia            32 Unattached               27.42   2 
  4 St Louis, Prestina        16 Nyc Success              27.51   1  10   
  5 Solomon, Isinormeayo      18 Nyc Success              27.94   1   8   
  6 Brandon, Marisa           18 Shore Athlet             28.00   3   6   
  7 St Louis, Prestine        16 Nyc Success              28.53   2   5   
  8 Tawfiq, Muniratu          14 Nyc Success              28.54   3   4   
  9 Dungey, Selah             15 Unattached               28.65   7 
 10 Feiwel, Rae               18 Merrell Node             28.78   4   3   
 11 Clark, Autumn             15 Nyc Success              29.08   2   2   
 12 Mitchell, Stefanie        16 Merrell Node             29.31   4   1   
 13 Falkowski, Lily           16 Merrell Node             29.58   5 
 14 Alves, Anna               17 Merrell Node             30.21   5 
 15 Yao, Madeleine            15 Merrell Node             30.23   5 
 16 Falkowski, Caitlin        16 Merrell Node             30.69   5 
 17 Cook, Natalie             15 Merrell Node             32.45   7  32.449
 18 Levis, Amber              17 Merrell Node             32.45   6  32.450
 19 Rickman, Susan            15 Merrell Node             32.53   6 
 20 Cook, Emma                15 Merrell Node             32.64   6 
 21 Rochdi, Lyna              14 Merrell Node             33.45   6 
 22 Wei, Jamie                15 Merrell Node             33.86   6 
 
Women 35-39 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bailey, LayTonia          36 Unattached               27.47   3 
  2 Green, Deborah            35 Unattached               30.26   7 
 
Women 40-44 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Edwards, Lisa             41 Unattached               27.01   2 
  2 Taylor, Alyassia          43 Bella N Moti             28.33   2  10   
  3 Medina, Santa             40 Unattached               28.79   4 
 
Women 45-49 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Nathalie           45 Central Park             28.11   4  10   
  2 Greenfield-Webster, Ruth  48 Southwest Sp             30.74   7 
  3 Little, Roberta           45 Unattached               32.50   6 
  4 Montilus, Nicole          46 Garden State             34.79   7   8   
 
Women 50-54 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daley, Lisa               50 Central Park             28.25   3  10   
  2 Brockner, Roxanne         54 elitefeats               28.31   3 
  3 Carlton, Karen            53 Bella N Moti             33.09   5   8   
 
Women 55-59 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shepherd, Renee           55 Unattached               27.48   3 
  2 Meyer, Stefani            55 Garden State             40.31   7  10   
 
Women Open 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 O'Donnell, Iseult         26 Unattached             2:11.47   1 
        30.940 (30.940)  1:03.719 (32.779)  1:37.570 (33.851)  2:11.464 (33.894)
  2 Bongartz, Meghan          32 Dashing Whip           2:36.17   1  10   
        35.774 (35.774)  1:15.546 (39.772)  1:56.631 (41.085)  2:36.165 (39.534)
  3 Mitchell, Stefanie        16 Merrell Node           2:40.44   1   8   
        36.320 (36.320)  1:17.159 (40.839)  2:01.347 (44.188)  2:40.440 (39.093)
  4 Cook, Emma                15 Merrell Node           2:47.72   2   6   
        37.486 (37.486)  1:20.036 (42.550)  2:05.492 (45.456)  2:47.712 (42.220)
  5 Wei, Jamie                15 Merrell Node           2:50.05   2   5   
        40.354 (40.354)  1:22.527 (42.173)  2:06.386 (43.859)  2:50.043 (43.657)
  6 Cook, Natalie             15 Merrell Node           2:51.81   2   4   
        40.514 (40.514)  1:23.343 (42.829)  2:07.863 (44.520)  2:51.805 (43.942)
  7 Levis, Amber              17 Merrell Node           2:52.23   2   3   
        40.735 (40.735)  1:24.102 (43.367)  2:09.065 (44.963)  2:52.223 (43.158)
  8 Rochdi, Lyna              14 Merrell Node           2:54.45   2   2   
        36.540 (36.540)  1:20.209 (43.669)  2:07.176 (46.967)  2:54.443 (47.267)
  9 Rickman, Susan            15 Merrell Node           2:59.72   3   1   
        42.405 (42.405)  1:28.020 (45.615)  2:14.600 (46.580)  2:59.715 (45.115)
 10 Conte, Mia                16 Unattached             3:01.45   1 
        39.454 (39.454)  1:22.018 (42.564)  2:08.932 (46.914)  3:01.444 (52.512)
 11 Echeverria, Lily          15 Merrell Node           3:07.18   3 
        45.040 (45.040)  1:32.452 (47.412)  2:21.531 (49.079)  3:07.172 (45.641)
 12 Meissner I, Angela        15 Merrell Node           3:08.63   3 
        43.610 (43.610)  1:30.173 (46.563)  2:18.996 (48.823)  3:08.630 (49.634)
 13 Wissell, Olivia           17 Merrell Node           3:08.82   3 
        43.521 (43.521)  1:31.974 (48.453)  2:22.010 (50.036)  3:08.811 (46.801)
 14 Yip, Portia               14 Merrell Node           3:10.20   3 
        42.788 (42.788)  1:29.822 (47.034)  2:20.263 (50.441)  3:10.191 (49.928)
 
Women 35-39 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Green, Deborah            35 Unattached             2:39.56   10   
        35.426 (35.426)  1:17.055 (41.629)  2:00.716 (43.661)  2:39.552 (38.836)
 
Women 40-44 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smellie, Sophia           40 Unattached             2:15.39   1 
        31.232 (31.232)  1:04.589 (33.357)  1:40.326 (35.737)  2:15.382 (35.056)
  2 Tyler, Wakenda            44 Central Park           2:54.33   3  10   
        42.083 (42.083)  1:26.012 (43.929)  2:11.011 (44.999)  2:54.325 (43.314)
 
Women 45-49 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 DeOliveira, Dianne        49 Bella N Moti           2:33.43   1  10   
        38.452 (38.452)  1:18.090 (39.638)  1:57.044 (38.954)  2:33.430 (36.386)
  2 Aliaga, Hortencia         48 Garden State           2:42.89   2   8   
        39.916 (39.916)  1:19.637 (39.721)  2:00.647 (41.010)  2:42.886 (42.239)
  3 To taro, Joan             47 Bella N Moti           2:45.12   2   6   
        41.153 (41.153)  1:23.160 (42.007)  2:04.761 (41.601)  2:45.112 (40.351)
  4 Wall, Mercedes            45 Bella N Moti           2:49.99   2   5   
        40.335 (40.335)  1:22.868 (42.533)  2:05.924 (43.056)  2:49.983 (44.059)
  5 DeFilippis, Christy       49 Bella N Moti           2:55.11   3   4   
        43.880 (43.880)  1:28.740 (44.860)  2:12.493 (43.753)  2:55.105 (42.612)
  6 Fawcett, Kathy            46 Freedom-Garm           2:59.11   3   3   
        44.624 (44.624)  1:30.471 (45.847)  2:16.950 (46.479)  2:59.108 (42.158)
 
Women 50-54 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Saint-Louis, Dominique    53 Urban Athlet           2:37.29   1  10   
        36.422 (36.422)  1:15.794 (39.372)  1:56.731 (40.937)  2:37.288 (40.557)
  2 Aspholm, Kimberly         50 Garden State           2:53.33   2   8   
        40.186 (40.186)  1:22.324 (42.138)  2:08.399 (46.075)  2:53.324 (44.925)
 
Women 55-59 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Snyder, Susan             58 Tnt Internat           2:53.85   2 
        42.550 (42.550)  1:26.970 (44.420)  2:10.472 (43.502)  2:53.843 (43.371)
 
Women 65-69 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harmon, Sherrel           69 Central Park           3:44.68   3  10   
        50.383 (50.383)  1:46.303 (55.920)  2:45.822 (59.519)  3:44.679 (58.857)
 
Women Open 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Eller, Amanda             29 Shore Athlet           5:12.40   1  10   
        39.042 (39.042)  1:18.452 (39.410)  1:59.027 (40.575)  2:39.713 (40.686)
      3:19.682 (39.969)  3:59.141 (39.459)  4:36.392 (37.251)  5:12.393 (36.001)
  2 Kenny, Aoife              17 Unattached             5:17.28   1 
        38.115 (38.115)  1:17.441 (39.326)  1:57.600 (40.159)  2:38.195 (40.595)
      3:18.190 (39.995)  3:59.453 (41.263)  4:39.993 (40.540)  5:17.276 (37.283)
  3 White, Anne-Laure         24 Dashing Whip           5:22.66   1   8   
        39.542 (39.542)  1:18.837 (39.295)  1:59.407 (40.570)  2:40.505 (41.098)
      3:21.364 (40.859)  4:02.591 (41.227)  4:43.487 (40.896)  5:22.657 (39.170)
  4 Bongartz, Meghan          32 Dashing Whip           5:23.46   1   6   
        39.129 (39.129)  1:18.749 (39.620)  1:59.348 (40.599)  2:39.940 (40.592)
      3:20.079 (40.139)  4:01.171 (41.092)  4:43.192 (42.021)  5:23.451 (40.259)
  5 Chen, Jessica             31 Dashing Whip           5:38.28   1   5   
        39.911 (39.911)  1:19.531 (39.620)  2:00.835 (41.304)  2:43.430 (42.595)
      3:26.735 (43.305)  4:10.632 (43.897)  4:55.768 (45.136)  5:38.271 (42.503)
  6 Siciliano, Sophia         27 Dashing Whip           6:20.67   2   4   
        48.588 (48.588)  1:34.952 (46.364)  2:22.413 (47.461)  3:10.320 (47.907)
      3:58.996 (48.676)  4:48.046 (49.050)  5:35.463 (47.417)  6:20.666 (45.203)
  7 Yao, Madeleine            15 Merrell Node           6:28.64   2   3   
        46.198 (46.198)  1:31.399 (45.201)  2:18.866 (47.467)  3:09.747 (50.881)
      4:00.417 (50.670)  4:52.497 (52.080)  5:46.122 (53.625)  6:28.635 (42.513)
  8 Echeverria, Lily          15 Merrell Node           6:44.15   2   2   
        48.993 (48.993)  1:37.015 (48.022)  2:27.578 (50.563)  3:19.880 (52.302)
      4:12.100 (52.220)  5:04.590 (52.490)  5:56.606 (52.016)  6:44.145 (47.539)
  9 Conte, Mia                16 Unattached             6:53.39   1 
        42.809 (42.809)  1:26.313 (43.504)  2:14.272 (47.959)  3:07.567 (53.295)
      4:03.373 (55.806)  5:00.794 (57.421)  5:58.631 (57.837)  6:53.386 (54.755)
 
Women 35-39 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decker, Courtney          37 Bella N Moti           5:36.53   10   
        39.886 (39.886)  1:20.547 (40.661)  2:01.915 (41.368)  2:44.340 (42.425)
      3:27.281 (42.941)  4:10.043 (42.762)  4:54.716 (44.673)  5:36.524 (41.808)
 
Women 40-44 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tyler, Wakenda            44 Central Park           6:09.99   2  10   
        46.677 (46.677)  1:30.902 (44.225)  2:16.802 (45.900)  3:04.480 (47.678)
      3:52.459 (47.979)  4:39.761 (47.302)  5:26.307 (46.546)  6:09.985 (43.678)
 
Women 50-54 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hunt, Pamela              51 Unattached             5:38.80   1 
        41.523 (41.523)  1:22.707 (41.184)  2:05.707 (43.000)  2:49.845 (44.138)
      3:33.457 (43.612)  4:18.282 (44.825)  5:01.133 (42.851)  5:38.800 (37.667)
  2 Stobbe, Judy              54 Central Park           5:46.56   1  10   
        41.962 (41.962)  1:23.178 (41.216)  2:06.263 (43.085)  2:49.596 (43.333)
      3:33.129 (43.533)  4:17.973 (44.844)  5:02.777 (44.804)  5:46.557 (43.780)
  3 Miller, Jennifer          54 Raritan Vall           6:51.90   2   8   
        52.914 (52.914)  1:44.858 (51.944)  2:37.743 (52.885)  3:30.270 (52.527)
      4:21.989 (51.719)  5:13.706 (51.717)  6:04.809 (51.103)  6:51.899 (47.090)
 
Women 55-59 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Snyder, Susan             58 Tnt Internat           6:30.61   2 
        53.150 (53.150)  1:44.141 (50.991)  2:33.034 (48.893)  3:21.048 (48.014)
      4:09.509 (48.461)  4:58.035 (48.526)  5:46.960 (48.925)  6:30.609 (43.649)
 
Women 60-64 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cary, Nora                64 North Jersey           6:32.27   2  10   
        49.613 (49.613)  1:37.888 (48.275)  2:27.206 (49.318)  3:17.201 (49.995)
      4:06.534 (49.333)  4:55.792 (49.258)  5:45.103 (49.311)  6:32.270 (47.167)
  2 Bell, Ivy                 64 Central Park           7:28.01   2   8   
        53.051 (53.051)  1:47.056 (54.005)  2:42.122 (55.066)  3:37.896 (55.774)
      4:34.745 (56.849)  5:33.139 (58.394)  6:32.464 (59.325)  7:28.008 (55.544)
 
Women Open 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Caile           26 Dashing Whip          10:12.85   10   
        40.893 (40.893)  1:20.278 (39.385)  2:00.528 (40.250)  2:41.267 (40.739)
      3:22.202 (40.935)  4:02.936 (40.734)  4:44.117 (41.181)  5:24.770 (40.653)
      6:05.860 (41.090)  6:46.928 (41.068)  7:28.075 (41.147)  8:09.747 (41.672)
      8:51.813 (42.066)  9:33.451 (41.638)  9:55.150 (21.700)
  2 Russo, Alexandra          24 Unattached            10:37.85  
        40.661 (40.661)  1:20.606 (39.945)  2:01.629 (41.023)  2:43.379 (41.750)
      3:25.480 (42.101)  4:08.135 (42.655)  4:50.741 (42.606)  5:32.749 (42.008)
      6:15.781 (43.032)  6:59.020 (43.239)  7:43.297 (44.277)  8:27.751 (44.454)
      9:12.423 (44.672)  9:56.590 (44.167) 10:20.143 (23.554)
  3 Eller, Amanda             29 Shore Athlet          10:58.53    8   
        41.224 (41.224)  1:22.122 (40.898)  2:04.302 (42.180)  2:47.590 (43.288)
      3:29.949 (42.359)  4:13.867 (43.918)  4:58.013 (44.146)  5:43.337 (45.324)
      6:28.026 (44.689)  7:13.577 (45.551)  8:00.146 (46.569)  8:46.020 (45.874)
      9:32.013 (45.993) 10:16.922 (44.909) 10:58.523 (41.601)
  4 Chen, Jessica             31 Dashing Whip          11:30.00    6   
        43.342 (43.342)  1:27.352 (44.010)  2:12.318 (44.966)  2:57.478 (45.160)
      3:42.222 (44.744)  4:27.828 (45.606)  5:13.731 (45.903)  5:59.926 (46.195)
      6:46.213 (46.287)  7:33.324 (47.111)  8:20.787 (47.463)  9:08.219 (47.432)
      9:56.378 (48.159) 10:44.060 (47.682) 11:12.301 (28.242)
 
Women 45-49 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mcgurk, Colleen           48 Distance Pro          11:22.77   10   
        44.069 (44.069)  1:28.975 (44.906)  2:14.716 (45.741)  2:59.345 (44.629)
      3:45.432 (46.087)  4:30.570 (45.138)  5:15.905 (45.335)  6:01.109 (45.204)
      6:46.672 (45.563)  7:33.099 (46.427)  8:19.240 (46.141)  9:05.732 (46.492)
      9:52.967 (47.235) 10:38.834 (45.867) 11:05.063 (26.230)
 
Women 50-54 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patla, Christie           51 Bella N Moti          13:49.04   10   
        52.095 (52.095)  1:46.174 (54.079)  2:41.176 (55.002)  3:36.073 (54.897)
      4:31.620 (55.547)  5:27.066 (55.446)  6:22.582 (55.516)  7:18.038 (55.456)
      8:14.085 (56.047)  9:10.177 (56.092) 10:06.456 (56.279) 11:02.924 (56.468)
     11:59.574 (56.650) 12:55.290 (55.716) 13:31.334 (36.045)
 
Women 60-64 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cary, Nora                64 North Jersey          12:31.26   10   
        47.544 (47.544)  1:35.982 (48.438)  2:26.847 (50.865)  3:18.360 (51.513)
      4:08.634 (50.274)  4:58.800 (50.166)  5:49.939 (51.139)  6:40.619 (50.680)
      7:30.600 (49.981)  8:19.932 (49.332)  9:09.915 (49.983) 10:00.607 (50.692)
     10:50.743 (50.136) 11:41.829 (51.086) 12:13.557 (31.729)
 
Women Open 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Mailler, Chelsea          28 Unattached            18:55.18  
        45.333 (45.333)  1:30.373 (45.040)  2:15.313 (44.940)  2:59.699 (44.386)
      3:44.502 (44.803)  4:29.022 (44.520)  5:13.098 (44.076)  5:57.613 (44.515)
      6:42.201 (44.588)  7:26.864 (44.663)  8:11.935 (45.071)  8:57.158 (45.223)
      9:42.387 (45.229) 10:28.145 (45.758) 11:13.503 (45.358) 11:59.533 (46.030)
     12:45.988 (46.455) 13:32.314 (46.326) 14:19.099 (46.785) 15:06.605 (47.506)
     15:54.434 (47.829) 16:41.133 (46.699) 17:26.712 (45.579) 18:12.399 (45.687)
     18:55.171 (42.772)
 -- Carlson, Sarah            20 Unattached            20:46.54  
        46.563 (46.563)  1:35.400 (48.837)  2:24.485 (49.085)  3:13.911 (49.426)
      4:03.142 (49.231)  4:54.440 (51.298)  5:46.521 (52.081)  6:37.157 (50.636)
      7:27.171 (50.014)  8:16.466 (49.295)  9:06.157 (49.691)  9:57.079 (50.922)
     10:47.826 (50.747) 11:38.463 (50.637) 12:29.081 (50.618) 13:19.672 (50.591)
     14:10.421 (50.749) 15:01.482 (51.061) 15:53.838 (52.356) 16:43.237 (49.399)
     17:32.796 (49.559) 18:22.079 (49.283) 19:11.968 (49.889) 20:01.487 (49.519)
     20:46.532 (45.045)
 -- Grimmer, Amanda           22 elitefeats            21:11.10  
           44.868 (44.868)          1:33.265 (48.397)          2:23.466 (50.201)
         3:13.594 (50.128)          4:02.831 (49.237)          4:54.130 (51.299)
         5:46.140 (52.010)          6:38.912 (52.772)          7:32.807 (53.895)
         8:27.489 (54.682)          9:23.895 (56.406)         10:18.646 (54.751)
        11:14.636 (55.990)         12:10.921 (56.285)         13:06.299 (55.378)
        14:02.066 (55.767)         14:58.509 (56.443)         15:54.950 (56.441)
      16:54.974 (1:00.024)       17:55.151 (1:00.177)       18:58.746 (1:03.595)
      20:05.891 (1:07.145)       21:11.092 (1:05.201)
  1 Dyke, Kerry               23 Shore Athlet          17:18.42   10   
        39.022 (39.022)  1:18.769 (39.747)  1:59.302 (40.533)  2:39.523 (40.221)
      3:19.639 (40.116)  3:59.891 (40.252)  4:40.925 (41.034)  5:21.856 (40.931)
      6:03.737 (41.881)  6:46.071 (42.334)  7:28.041 (41.970)  8:09.773 (41.732)
      8:52.103 (42.330)  9:34.272 (42.169) 10:16.150 (41.878) 10:58.082 (41.932)
     11:40.143 (42.061) 12:22.166 (42.023) 13:04.705 (42.539) 13:47.632 (42.927)
     14:29.969 (42.337) 15:12.878 (42.909) 15:55.244 (42.366) 16:38.008 (42.764)
     17:18.417 (40.409)
 
Women 40-44 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDermott, Heather        41 Garden State          18:59.12   10   
        45.658 (45.658)  1:31.573 (45.915)  2:15.689 (44.116)  3:00.562 (44.873)
      3:45.050 (44.488)  4:29.557 (44.507)  5:13.994 (44.437)  5:58.602 (44.608)
      6:42.946 (44.344)  7:27.760 (44.814)  8:13.761 (46.001)  8:59.289 (45.528)
      9:44.839 (45.550) 10:29.982 (45.143) 11:16.222 (46.240) 12:02.303 (46.081)
     12:49.262 (46.959) 13:35.923 (46.661) 14:22.769 (46.846) 15:09.213 (46.444)
     15:56.024 (46.811) 16:42.591 (46.567) 17:29.225 (46.634) 18:16.435 (47.210)
     18:59.115 (42.680)
 
Women 45-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mcgurk, Colleen           48 Distance Pro          18:41.30   10   
        44.442 (44.442)  1:27.740 (43.298)  2:11.940 (44.200)  2:56.174 (44.234)
      3:39.495 (43.321)  4:22.511 (43.016)  5:06.299 (43.788)  5:49.328 (43.029)
      6:32.946 (43.618)  7:16.900 (43.954)  8:01.838 (44.938)  8:46.951 (45.113)
      9:32.126 (45.175) 10:17.883 (45.757) 11:03.466 (45.583) 11:49.180 (45.714)
     12:35.368 (46.188) 13:21.025 (45.657) 14:07.293 (46.268) 14:54.534 (47.241)
     15:40.890 (46.356) 16:27.190 (46.300) 17:13.688 (46.498) 17:59.292 (45.604)
     18:41.295 (42.003)
 
Women Open 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Michelle          17 Unattached               10.47  
  2 James, Flannery           23 Unattached               11.72  
 
Women 40-44 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Lisa             41 Unattached               10.16  
 
Women 45-49 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarn, Susan               49 Bella N Moti             12.73   10   
 
Women 50-54 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daley, Lisa               50 Central Park             10.15   10   
  2 Longshore, Kristine       52 Philadelphia             21.92  
 
Women 60-64 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeHaven, Deborah          61 Philadelphia             14.60  
 
Women Open 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Raritan Valley Road Runners  'A'                    5:42.85   10   
       1:28.166 (1:28.166)        3:01.731 (1:33.565)        4:34.183 (1:32.452)
       5:42.845 (1:08.662)
 
Women 40-44 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Raritan Valley Road Runners  'A'                    7:49.52   10   
       1:45.657 (1:45.657)        4:10.302 (2:24.645)        6:06.387 (1:56.085)
       7:49.516 (1:43.129)
 
Women 45-49 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Garden State Track Club New Ba  'A'                 5:27.15   10   
       1:17.676 (1:17.676)        2:49.777 (1:32.101)        4:10.655 (1:20.878)
       5:27.148 (1:16.493)
 
Women 40-44 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Garden State Track Club New Ba  'A'                11:22.32   10   
       2:53.265 (2:53.265)        5:42.351 (2:49.086)        8:37.393 (2:55.042)
      11:22.314 (2:44.921)
 
Women 45-49 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Central Park Track Club (Cptc)  'A'                11:33.99   10   
       2:37.635 (2:37.635)        5:24.633 (2:46.998)        8:48.086 (3:23.453)
      11:33.988 (2:45.902)
 
Women 50-54 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Raritan Valley Road Runners  'A'                   14:22.62   10   
       3:50.257 (3:50.257)        7:21.109 (3:30.852)       10:49.409 (3:28.300)
      14:22.615 (3:33.206)
 
Women Open High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Amina              27 Shore Athlet             1.89m   10   
     1.75 1.80 1.85 1.89 1.93 
        O    O   XO   XO  XXX 
  2 Delophont, Dior           25 Unattached               1.75m  
     1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 
        O    O    O   XO  XXX 
 
Women 40-44 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Alyassia          43 Bella N Moti            J1.25m   10   
     1.25 1.30 
        O  XXX 
 
Women 50-54 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Altimiece         50 Rams Track C            J1.25m   10   
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O  XXX 
 
Women 70-74 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flynn, Joyce              72 Unattached              J1.05m  
     1.00 1.05 1.10 
        O    O  XXX 
 
Women Open Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Michelle          17 Unattached               2.45m  
     1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 
        O   XO   XO  XXO   XO  XXX 
 
Women 50-54 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Longshore, Kristine       52 Philadelphia             1.55m  
     1.25 1.40 1.55 1.70 
        O    P    O  XXX 
 
Women Open Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dungey, Selah             15 Unattached               4.69m  
      4.69m  4.62m  4.16m  4.60m  4.58m  4.17m
 
Women 35-39 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Soodeen, Felicia          39 Rams Track C             4.24m   10   
      4.24m  4.24m  FOUL  4.15m  4.01m  FOUL
 
Women 40-44 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Alyassia          43 Bella N Moti            J4.05m   10   
      FOUL  4.05m  3.99m  FOUL  4.04m  FOUL
  2 Mann, Elly                44 Joy's Jackra            J3.98m    8   
      FOUL  3.74m  3.91m  3.97m  3.74m  3.98m
 
Women 45-49 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarn, Susan               49 Bella N Moti            J3.78m   10   
      3.41m  3.52m  3.59m  3.69m  3.78m  3.54m
 
Women 60-64 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeHaven, Deborah          61 Philadelphia             3.24m  
      3.06m  2.92m  FOUL  3.24m  3.15m  3.11m
 
Women 70-74 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flynn, Joyce              72 Unattached               3.21m  
      3.00m  3.11m  2.92m  3.21m  3.07m  FOUL
 
Women Open Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Delophont, Dior           25 Unattached              12.53m  
      12.43m  12.51m  12.35m  12.41m  PASS  12.53m
  2 James, Flannery           23 Unattached               8.20m  
      FOUL  FOUL  8.04m  FOUL  8.14m  8.20m
 
Women 60-64 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeHaven, Deborah          61 Philadelphia            J7.03m  
      6.71m  6.62m  FOUL  6.52m  6.88m  7.03m
 
Women 70-74 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flynn, Joyce              72 Unattached              J6.69m  
      6.16m  6.53m  FOUL  6.69m  6.47m  PASS
 
Women 45-49 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coleman, Marilyn          45 Shore Athlet             8.45m   10   
      8.38m  FOUL  8.21m  8.45m  8.22m  8.22m
 
Women 50-54 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Jennifer          52 Unattached               7.51m  
      7.22m  6.74m  6.80m  7.28m  7.51m  7.47m
 
Women 70-74 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Sandra           72 Unattached               4.90m  
      4.59m  4.90m  4.46m         
 
Women 45-49 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Coleman, Marilyn          45 Shore Athlet            12.93m   10   
      12.43m  FOUL  12.93m  FOUL  FOUL  12.12m
 
Women 50-54 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Jennifer          52 Unattached              10.12m  
      9.86m  FOUL  10.10m  9.76m  FOUL  10.12m
 
Women Open 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Schonenberg, Gillian      16 Unattached            20:46.95  
           59.182 (59.182)        2:09.134 (1:09.952)        3:28.766 (1:19.632)
       4:50.869 (1:22.103)        6:15.417 (1:24.548)        7:42.591 (1:27.174)
       9:10.694 (1:28.103)       10:37.336 (1:26.642)       12:06.066 (1:28.730)
      13:35.253 (1:29.187)       15:03.827 (1:28.574)       16:31.614 (1:27.787)
      17:58.251 (1:26.637)       19:24.420 (1:26.169)       20:46.949 (1:22.529)
  1 Endy, Grace               16 Westfield Ar          15:02.44   10   
           55.935 (55.935)          1:54.218 (58.283)          2:53.616 (59.398)
         3:52.270 (58.654)          4:51.494 (59.224)          5:51.094 (59.600)
       6:51.280 (1:00.186)        7:51.634 (1:00.354)        8:52.690 (1:01.056)
       9:54.498 (1:01.808)       10:56.157 (1:01.659)       11:58.078 (1:01.921)
      12:59.486 (1:01.408)       14:01.997 (1:02.511)       15:02.440 (1:00.443)
 
Women 35-39 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Mirza, Aysha              39 Freedom-Garm                DQ   bent knee>
       1:44.179 (1:44.179)        3:41.811 (1:57.632)        5:48.166 (2:06.355)
       7:54.055 (2:05.889)       10:07.874 (2:13.819)       12:19.217 (2:11.343)
      14:35.386 (2:16.169)       16:47.937 (2:12.551)       19:01.565 (2:13.628)
      21:12.780 (2:11.215)       23:21.486 (2:08.706)       25:33.002 (2:11.516)
      27:44.375 (2:11.373)       29:53.271 (2:08.896)       32:01.335 (2:08.064)
 
Women 70-74 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Geer, Panseluta           73 Shore Athlet          23:22.71   10   
       1:28.551 (1:28.551)        2:59.993 (1:31.442)        4:30.573 (1:30.580)
       6:02.341 (1:31.768)        7:35.248 (1:32.907)        9:09.604 (1:34.356)
      10:44.784 (1:35.180)       12:19.844 (1:35.060)       13:54.459 (1:34.615)
      15:28.806 (1:34.347)       17:03.297 (1:34.491)       18:39.278 (1:35.981)
      20:14.195 (1:34.917)       21:49.835 (1:35.640)       23:22.701 (1:32.866)
 
Men Open 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ewers, Jermaine           17 New Horizon               7.07q  2 
  2 Porter, Javon             18 Unattached                7.16q  4 
  3 Brown, Kimani             20 New Horizon               7.18q  5 
  4 Johnson, Cortez           29 Unattached                7.27q  9  7.265
  4 Cage, Liroy               27 Road Runners              7.27q  1  7.265
  6 Hamilton, Stan            18 Unattached                7.48q  3 
  7 Francois, Pierre          27 Musketeers T              7.50q  5 
  8 Cobb, Stefone             24 Unattached                7.52q  8  7.512
  9 Garcia, Esteban           30 Unattached                7.52   7  7.513
 10 Jenkins, Jayden           16 Nyc Success               7.60   4 
 11 Lattuga, Dylan            20 Unattached                7.70   2 
 12 Ravelo, Angel             18 Nyc Success               7.79   1 
 13 Deane, Slater             18 Merrell Node              8.02   2  8.017
 14 Vendley, Nathaniel        16 Merrell Node              8.11   1 
 15 Campos, Jose              17 Merrell Node              8.18   7  8.177
 16 James Lubin, Kieren       30 Unattached                8.39   9 
 17 Sugino, Takumi            16 Merrell Node              8.59   9 
 18 Samarel, Ryan             16 Merrell Node              8.84   7 
 19 Goldstein, Adam           16 Merrell Node              8.92   5 
 20 Bull, Muinde              21 U.S. Army                 9.76   7 
 
Men Open 60m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Porter, Javon             18 Unattached                6.89  
  2 Ewers, Jermaine           17 New Horizon               6.97   10   
  3 Cage, Liroy               27 Road Runners              7.09  
  4 Brown, Kimani             20 New Horizon               7.10    8   
  5 Johnson, Cortez           29 Unattached                7.28  
 
Men 35-39 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bernardo, Matt            37 Shore Athlet              7.59q  1 
  2 Skinner, Patrick          38 Unattached                7.65q  2 
  3 Craig, Antoine            37 Unattached                7.71q  3 
  4 Sullivan, Michael         39 Unattached                7.89q  8 
  5 Mirsky, Vitaly            38 Unattached                8.18q  7  8.180
  6 Thompson, TaRon           36 Unattached                8.80q  9 
 
Men 40-44 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Daley, Hughroy            41 Explosion Tr              7.21q  6  7.204
  2 Sarabo, Kwesi             42 Unattached                7.21q  9  7.210
  3 Hamilton, Creus           42 Unattached                7.42q  8 
  4 Torres, Jassiel           42 Southwest Sp              7.44q  6 
  5 Cobbs, Dayon              43 Unattached                7.74q  5 
 
Men 40-44 60m
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Sarabo, Kwesi             42 Unattached                7.19  
  2 Hamilton, Creus           42 Unattached                7.42  
  3 Daley, Hughroy            41 Explosion Tr              9.56   10   
 
Men 45-49 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lamaris, Nikolaos         49 Unattached                7.92q  4 
  2 DiGiacomo, Darren         47 Unattached                8.08q  5  8.076
  3 Anderson, Melvin          48 NazTraq                   8.78q  2 
 
Men 50-54 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Lucien, Jacques           54 Unattached                8.02q  4  8.012
  2 Todorov, Alexander        51 Unattached                8.08q  2  8.077
  3 O'Neill, Ross             50 Unattached                8.17q  6 
 
Men 55-59 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Kinahan Jr, William       55 Mass Velocit              8.06q  8 
  2 Barrett, Owen             57 Tnt Internat              8.15q  6 
  3 Harrison Sr, Adrian       58 Unattached                8.19q  1 
  4 Williams, Bruce           57 Unattached                9.24q  5 
 
Men 60-64 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Gould, Stephen            63 Mass Velocit              8.49q  3 
  2 Chung, Bruce              62 Unattached                8.70q  8 
  3 Crowl, Chip               64 Mass Velocit              8.72q  6 
  4 Camhee, Kurt              62 Unattached               10.95q  9 
 
Men 65-69 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Siu, Max                  67 SC Striders               8.48q  6 
  2 Jennetta, Michael         65 Unattached                9.32q  4 
  3 Gritz, David              67 Shore Athlet              9.38q  2 
 
Men 70-74 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Warren, Don               72 Unattached                8.91q  3 
  2 Thompson, Peter           70 Unattached                9.62q  4 
  3 Acolatse, Joachim         72 Unattached                9.69q  1 
  4 Russo, Marvin             70 2c2w Athleti             11.13q  5 
  5 Indek, William            73 Shore Athlet             12.17q  6 
 
Men 80-84 60m
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
  1 Williamson Jr, Robert     82 Unattached               10.02q  3 
 
Men Open 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Twist, Michael            25 Unattached               51.89   1 
        24.642 (24.642)    51.881 (27.239)
  2 Mowatt, Hakeem            23 Musketeers T             52.06   1  10   
        23.527 (23.527)    52.060 (28.533)
  3 Fitzgerald, Chapman       20 Central Park             53.53   1   8   
        26.645 (26.645)    53.524 (26.879)
  4 Kemjika, Oscar            32 New Horizon              53.57   1   6   
        25.528 (25.528)    53.568 (28.040)
  5 Williams, Brandon         17 Nyc Success              54.01   1   5   
        24.755 (24.755)    54.009 (29.254)
  6 Pena, Sean                17 Nyc Success              54.87   2   4   
        25.140 (25.140)    54.868 (29.728)
  7 Geye, Jamil               21 Central Park             54.88   3   3   
        26.145 (26.145)    54.875 (28.730)
  8 Pinkett, Amari            17 Nyc Success              55.82   2   2   
        27.077 (27.077)    55.819 (28.742)
  9 Magaouri, Mohammed        17 HS of Teleco             55.98   4   1   
        26.423 (26.423)    55.975 (29.552)
 10 Jenkins, Jayden           16 Nyc Success              59.83   3 
        26.835 (26.835)    59.830 (32.995)
 11 Davis, Linton             17 Nyc Success            1:00.84   5 
        28.230 (28.230)  1:00.836 (32.606)
 -- Harvey, Dandre            18 New Horizon                 DQ   2  Lane Violation
        26.813 (26.813)    58.388 (31.575)
 
Men 35-39 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anthony, Marcus           38 Unattached               57.39   5  breakline infraction
        27.244 (27.244)    57.389 (30.145)
 
Men 40-44 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cobbs, Dayon              43 Unattached               55.80   4 
        26.182 (26.182)    55.796 (29.614)
  2 Gowda, Sarvesh            43 Garden State           1:01.41   5  10   
        29.690 (29.690)  1:01.406 (31.716)
  3 Gavor, Sean               41 Central Jers           1:05.39   6   8   
        31.625 (31.625)  1:05.381 (33.756)
  4 Shah, Nirav               43 Central Jers           1:23.90   6   6   
        39.264 (39.264)  1:23.891 (44.627)
 
Men 45-49 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Mark            47 Freedom-Garm             54.40   2  10   
        26.525 (26.525)    54.391 (27.866)
  2 Foutz, Christopher        45 Greater Phil             56.27   4 
        26.488 (26.488)    56.264 (29.776)
  3 Geller, Jason             48 Unattached             1:02.26   5 
        28.905 (28.905)  1:02.255 (33.350)
  4 Jasko, David              47 Raritan Vall           1:07.11   6   8   
        33.537 (33.537)  1:07.109 (33.572)
 
Men 50-54 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bridges, Lee              52 Unattached               54.13   2 
        25.471 (25.471)    54.125 (28.654)
  2 Hernandez, Helibert       52 Unattached             1:23.73   7 
        41.261 (41.261)  1:23.725 (42.464)
 
Men 55-59 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barrett, Owen             57 Tnt Internat           1:00.54   4 
        28.089 (28.089)  1:00.539 (32.450)
  2 Alexander, Mark           55 Front Runner           1:04.38   5  10   
        33.243 (33.243)  1:04.374 (31.131)
  3 Lemke, Robert             58 Unattached             1:12.44   7 
        34.988 (34.988)  1:12.437 (37.449)
 
Men 60-64 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James, Ben                63 Genesee Vall             59.10   4 
        27.271 (27.271)    59.097 (31.826)
  2 Fannon, Dan               62 Philadelphia           1:09.30   6 
        35.747 (35.747)  1:09.296 (33.549)
  3 Linnell, Scott            63 Shore Athlet           1:14.50   7  10   
        36.210 (36.210)  1:14.497 (38.287)
 
Men 65-69 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gray, Samuel              65 Genesee Vall           1:09.02   5 
        30.387 (30.387)  1:09.014 (38.627)
  2 Jennetta, Michael         65 Unattached             1:15.06   7 
        36.526 (36.526)  1:15.051 (38.525)
  3 Baker, Anthony            66 Genesee Vall           1:15.52   6 
        37.039 (37.039)  1:15.519 (38.480)
 
Men 70-74 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lapp, Rick                70 Shore Athlet           1:09.52   6  10   
        34.254 (34.254)  1:09.518 (35.264)
 
Men 75-79 400m
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Skinner Jr, Kenneth       79 Adirondack A           1:31.88   7 
        42.841 (42.841)  1:31.876 (49.035)
  2 Saarmann, John            77 Shore Athlet           1:42.23   8  10   
        52.076 (52.076)  1:42.229 (50.153)
  3 Kuhi, John                75 Shore Athlet           1:52.59   8   8   
        57.136 (57.136)  1:52.581 (55.445)
  4 Rubin, Bruce              76 Philadelphia           2:08.24   8 
           59.339 (59.339)        2:08.234 (1:08.895)
 
Men Open 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Kimani             20 New Horizon              22.32   1  10   
  2 Porter, Javon             18 Unattached               22.37   1 
  3 Jacques, Steven           16 New Horizon              23.19   2   8   
  4 Marchese, Jason           18 New Horizon              23.20   1   6   
  5 Williams, Brandon         17 Nyc Success              23.36   3   5   
  6 Pinkett, Amari            17 Nyc Success              23.50   4   4   
  7 Jones, Morgan             16 Unattached               23.74   3 
  8 Lattuga, Dylan            20 Unattached               23.81   3 
  9 Webster, Isaiah           18 Unattached               23.98   1 
 10 Ravelo, Angel             18 Nyc Success              24.04   4   3   
 11 Jenkins, Jayden           16 Nyc Success              24.50   2   2   
 12 Deane, Slater             18 Merrell Node             25.17   5   1   
 13 Pena, Sean                17 Nyc Success              25.45   3 
 14 Kirkland, Steve           31 Unattached               26.11  12 
 15 Davis, Linton             17 Nyc Success              26.23   5 
 16 Campos, Jose              17 Merrell Node             26.53   6 
 17 Vendley, Nathaniel        16 Merrell Node             26.89   7 
 18 James Lubin, Kieren       30 Unattached               27.36   9 
 19 Sugino, Takumi            16 Merrell Node             27.73   9 
 20 Samarel, Ryan             16 Merrell Node             29.02  10 
 21 Goldstein, Adam           16 Merrell Node             30.36  12 
 22 Bull, Muinde              21 U.S. Army                32.70   1 
 -- Kolawole, Blessing        22 New Horizon                DNF   2 
 -- Harvey, Dandre            18 New Horizon                 DQ   2  lane infraction
 
Men 35-39 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Skinner, Patrick          38 Unattached               24.71   4 
  2 Bernardo, Matt            37 Shore Athlet             24.89   4  10   
  3 Anthony, Marcus           38 Unattached               25.88   8 
  4 Saunders, William         35 Central Park             25.89   5   8   
  5 Mirsky, Vitaly            38 Unattached               26.87   8 
  6 Thompson, TaRon           36 Unattached               30.28  12 
 
Men 40-44 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hamilton, Creus           42 Unattached               23.73   2 
  2 Torres, Jassiel           42 Southwest Sp             23.95   1 
  3 Cobbs, Dayon              43 Unattached               24.93   5 
  4 Gowda, Sarvesh            43 Garden State             26.12   7  10   
 
Men 45-49 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Foutz, Christopher        45 Greater Phil             25.54   6 
  2 Lamaris, Nikolaos         49 Unattached               26.51   6 
  3 Geller, Jason             48 Unattached               28.10   9 
  4 Jasko, David              47 Raritan Vall             28.42   9  10   
 
Men 50-54 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bridges, Lee              52 Unattached               23.90   3 
  2 O'Neill, Ross             50 Unattached               26.24   5 
  3 Wilson, Davis             50 Rams Track C             26.34   4  10   
  4 Lucien, Jacques           54 Unattached               26.40   4 
 
Men 55-59 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kinahan Jr, William       55 Mass Velocit             26.43   6 
  2 Barrett, Owen             57 Tnt Internat             26.80   6 
  3 Smith, Christopher        57 Garden State             28.12  10  10   
  4 Molinski, Michael         57 Unattached               30.57  10 
  5 Lemke, Robert             58 Unattached               31.63  11 
 
Men 60-64 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gould, Stephen            63 Mass Velocit             27.79   8  10   
  2 Mancuso, Steven           61 Freedom-Garm             29.44   9   8   
  3 Crowl, Chip               64 Mass Velocit             30.26  11 
 
Men 65-69 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gray, Samuel              65 Genesee Vall             29.14   7 
  2 Baker, Anthony            66 Genesee Vall             32.14  11 
  3 Jennetta, Michael         65 Unattached               32.49  11 
 
Men 70-74 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Warren, Don               72 Unattached               30.04  10 
  2 Lapp, Rick                70 Shore Athlet             30.34  10  10   
  3 Perlis, Noah              72 Unattached               31.71  10 
  4 Acolatse, Joachim         72 Unattached               32.15  11 
  5 Indek, William            73 Shore Athlet             47.39  12   8   
 
Men 75-79 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Skinner Jr, Kenneth       79 Adirondack A             41.80  12 
 
Men 80-84 200 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williamson Jr, Robert     82 Unattached               37.14  12 
 
Men Open 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Twist, Michael            25 Unattached             2:00.82   1 
        30.240 (30.240)  1:01.059 (30.819)  1:31.314 (30.255)  2:00.820 (29.506)
  2 Emon, Shoeb               16 HS of Teleco           2:02.75   1  10   
        29.269 (29.269)    59.963 (30.694)  1:30.576 (30.613)  2:02.745 (32.169)
  3 Kirkland, Steve           31 Unattached             2:06.04   1 
        29.837 (29.837)  1:01.548 (31.711)  1:35.618 (34.070)  2:06.035 (30.417)
  4 Michie, Dashaun           25 Musketeers T           2:07.87   1   8   
        29.185 (29.185)  1:00.761 (31.576)  1:33.135 (32.374)  2:07.868 (34.733)
  5 Sourav, Azwad             17 HS of Teleco           2:08.86   1   6   
        30.505 (30.505)  1:01.525 (31.020)  1:34.250 (32.725)  2:08.853 (34.603)
  6 Talanov, Artem            26 Boston-North           2:10.50   1 
        30.701 (30.701)  1:01.762 (31.061)  1:33.904 (32.142)  2:10.500 (36.596)
  7 Ravelo, Angel             18 Nyc Success            2:11.94   2   5   
        29.986 (29.986)  1:03.304 (33.318)  1:38.403 (35.099)  2:11.933 (33.530)
  8 Brito, Jeffrey            17 HS of Teleco           2:11.98   2   4   
        29.068 (29.068)  1:01.155 (32.087)  1:34.968 (33.813)  2:11.977 (37.009)
  9 Sealey, Jelani            16 HS of Teleco           2:24.86   2   3   
        31.117 (31.117)  1:06.793 (35.676)  1:45.007 (38.214)  2:24.853 (39.846)
 
Men 40-44 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zhang, Johnny             40 Central Park           2:18.08   2  10   
        32.713 (32.713)  1:06.693 (33.980)  1:42.117 (35.424)  2:18.077 (35.960)
  2 Gavor, Sean               41 Central Jers           2:32.51   3   8   
        37.707 (37.707)  1:16.082 (38.375)  1:54.799 (38.717)  2:32.501 (37.702)
  3 Wellman, Charles          42 Raritan Vall           2:47.33   3   6   
        38.213 (38.213)  1:17.140 (38.927)  2:01.178 (44.038)  2:47.326 (46.148)
 
Men 45-49 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Mark            47 Freedom-Garm           2:05.01   1  10   
        30.847 (30.847)  1:01.856 (31.009)  1:32.945 (31.089)  2:05.004 (32.059)
  2 Howard, Matthew           49 Unattached             2:18.52   2 
        32.417 (32.417)  1:07.028 (34.611)  1:42.972 (35.944)  2:18.519 (35.547)
  3 Lattimore, Jason          47 Freedom-Garm           2:19.32   2   8   
        33.412 (33.412)  1:08.439 (35.027)  1:44.384 (35.945)  2:19.316 (34.932)
 
Men 50-54 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kruelle, Chuck            52 Greater Phil           2:20.89   2 
        33.694 (33.694)  1:08.683 (34.989)  1:44.772 (36.089)  2:20.881 (36.109)
  2 Fawcett, Scott            52 Freedom-Garm           2:29.91   3  10   
        38.291 (38.291)  1:15.725 (37.434)  1:53.606 (37.881)  2:29.905 (36.299)
 
Men 55-59 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kashulines Jr, Peter      56 Freedom-Garm           2:12.90   2  10   
        31.676 (31.676)  1:06.560 (34.884)  1:41.532 (34.972)  2:12.895 (31.363)
  2 Drueckhammer, Dale        58 Northport Ru           2:29.13   3 
        37.299 (37.299)  1:15.275 (37.976)  1:53.659 (38.384)  2:29.121 (35.462)
  3 Mazo, Daniel              56 Greater Phil           2:29.20   3 
        37.088 (37.088)  1:15.521 (38.433)  1:53.310 (37.789)  2:29.192 (35.882)
  4 Pacheco, Gabriel          56 Unattached             2:42.44   3 
        37.419 (37.419)  1:16.510 (39.091)  1:58.751 (42.241)  2:42.438 (43.687)
 
Men 60-64 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lebourne, Anselm          60 Unattached             2:13.34   2 
        31.396 (31.396)  1:06.247 (34.851)  1:40.830 (34.583)  2:13.333 (32.503)
  2 Pugliese, Anthony         60 Greater Phil           2:45.16   4 
        42.579 (42.579)  1:24.147 (41.568)  2:06.511 (42.364)  2:45.159 (38.648)
  3 Linnell, Scott            63 Shore Athlet           2:47.02   4  10   
        41.294 (41.294)  1:23.116 (41.822)  2:05.553 (42.437)  2:47.015 (41.462)
 
Men 65-69 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kilduff, John             68 Shore Athlet           2:49.27   4  10   
        43.089 (43.089)  1:24.512 (41.423)  2:07.208 (42.696)  2:49.264 (42.056)
  2 Baker, Anthony            66 Genesee Vall           3:15.57   4 
        44.636 (44.636)  1:34.092 (49.456)  2:26.959 (52.867)  3:15.570 (48.611)
  3 Deykerhoff, Paul          67 Shore Athlet           3:30.84   4   8   
        51.217 (51.217)  1:43.995 (52.778)  2:37.798 (53.803)  3:30.836 (53.038)
 
Men 70-74 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nolan, Harold             72 Shore Athlet           2:55.81   4  10   
        41.462 (41.462)  1:23.812 (42.350)  2:10.296 (46.484)  2:55.801 (45.505)
 -- Thompson, Peter           70 Unattached                 DNF   4 
        43.749 (43.749)  1:27.940 (44.191)  2:12.894 (44.954)
 
Men 75-79 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kuhi, John                75 Shore Athlet           4:22.02   4  10   
       1:03.242 (1:03.242)        2:09.010 (1:05.768)        3:16.507 (1:07.497)
       4:22.019 (1:05.512)
 
Men Open 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Geha, Sam                 24 Dashing Whip           4:14.91   1  10   
        33.946 (33.946)  1:04.640 (30.694)  1:35.840 (31.200)  2:07.556 (31.716)
      2:39.142 (31.586)  3:10.887 (31.745)  3:42.720 (31.833)  4:14.902 (32.182)
  2 Scheid, Justin            34 Shore Athlet           4:30.43   1   8   
        34.866 (34.866)  1:07.821 (32.955)  1:40.757 (32.936)  2:14.403 (33.646)
      2:48.784 (34.381)  3:23.302 (34.518)  3:57.083 (33.781)  4:30.425 (33.342)
  3 Emon, Shoeb               16 HS of Teleco           4:32.93   1   6   
        34.209 (34.209)  1:06.275 (32.066)  1:39.635 (33.360)  2:14.317 (34.682)
      2:49.279 (34.962)  3:24.355 (35.076)  3:58.884 (34.529)  4:32.923 (34.039)
  4 Kirkland, Steve           31 Unattached             4:34.29   1 
        36.395 (36.395)  1:08.587 (32.192)  1:41.909 (33.322)  2:17.042 (35.133)
      2:51.633 (34.591)  3:26.808 (35.175)  4:01.683 (34.875)  4:34.281 (32.598)
  5 Kus, Nolan                17 Unattached             4:36.37   1 
        35.974 (35.974)  1:09.319 (33.345)  1:43.186 (33.867)  2:17.887 (34.701)
      2:52.428 (34.541)  3:27.295 (34.867)  4:02.364 (35.069)  4:36.361 (33.997)
  6 Coneys, Cameron           26 Dashing Whip           4:36.90   1   5   
        36.748 (36.748)  1:09.688 (32.940)  1:42.933 (33.245)  2:16.840 (33.907)
      2:51.949 (35.109)  3:28.092 (36.143)  4:03.456 (35.364)  4:36.896 (33.440)
  7 Montgomery, Johnpatrick   24 Shore Athlet           4:37.73   1   4   
        35.329 (35.329)  1:08.987 (33.658)  1:43.370 (34.383)  2:18.225 (34.855)
      2:53.104 (34.879)  3:28.392 (35.288)  4:03.510 (35.118)  4:37.722 (34.212)
  8 Castelan, Luis            19 Unattached             4:37.94   1 
        34.690 (34.690)  1:08.236 (33.546)  1:42.531 (34.295)  2:17.597 (35.066)
      2:52.835 (35.238)  3:28.969 (36.134)  4:04.723 (35.754)  4:37.935 (33.212)
  9 Larkin, John              30 Shore Athlet           4:58.84   2   3   
        38.962 (38.962)  1:15.370 (36.408)  1:52.503 (37.133)  2:29.871 (37.368)
      3:08.176 (38.305)  3:46.381 (38.205)  4:23.397 (37.016)  4:58.840 (35.443)
 10 Rostamizadeh, Afshin      34 Dashing Whip           5:16.57   2   2   
        39.938 (39.938)  1:16.975 (37.037)  1:54.803 (37.828)  2:33.806 (39.003)
      3:13.320 (39.514)  3:54.229 (40.909)  4:35.386 (41.157)  5:16.568 (41.182)
 11 Rogers, Ryan              24 Raritan Vall           5:55.08   3   1   
        41.678 (41.678)  1:21.157 (39.479)  2:03.715 (42.558)  2:48.855 (45.140)
      3:36.037 (47.182)  4:23.068 (47.031)  5:09.579 (46.511)  5:55.071 (45.492)
 
Men 35-39 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dobrynin, Paul            36 Dashing Whip           4:54.25   2  10   
        38.409 (38.409)  1:14.786 (36.377)  1:51.964 (37.178)  2:29.814 (37.850)
      3:07.962 (38.148)  3:45.774 (37.812)  4:20.386 (34.612)  4:54.245 (33.859)
  2 Lee, YoonSeok             36 Dashing Whip           5:27.89   3   8   
        40.590 (40.590)  1:19.568 (38.978)  1:59.897 (40.329)  2:42.587 (42.690)
      3:23.627 (41.040)  4:05.524 (41.897)  4:48.217 (42.693)  5:27.885 (39.668)
 
Men 40-44 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Welsh, David              42 Unattached             4:37.18   1 
        36.282 (36.282)  1:09.905 (33.623)  1:43.891 (33.986)  2:18.606 (34.715)
      2:53.667 (35.061)  3:28.772 (35.105)  4:03.780 (35.008)  4:37.171 (33.391)
  2 Barket, Bradley           43 Unattached             4:52.81   2 
        37.637 (37.637)  1:13.911 (36.274)  1:51.384 (37.473)  2:29.152 (37.768)
      3:07.538 (38.386)  3:45.230 (37.692)  4:19.288 (34.058)  4:52.809 (33.521)
  3 McGovern, Terrence        41 Dashing Whip           4:57.31   2  10   
        38.135 (38.135)  1:14.504 (36.369)  1:51.699 (37.195)  2:29.587 (37.888)
      3:07.721 (38.134)  3:45.544 (37.823)  4:21.904 (36.360)  4:57.301 (35.397)
  4 Pineiro Jr, Carlos        42 Garden State           5:03.76   2   8   
        39.625 (39.625)  1:16.608 (36.983)  1:54.279 (37.671)  2:32.393 (38.114)
      3:10.354 (37.961)  3:48.732 (38.378)  4:26.884 (38.152)  5:03.758 (36.874)
 
Men 45-49 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Mark            47 Freedom-Garm           4:34.86   1  10   
        36.131 (36.131)  1:09.627 (33.496)  1:43.605 (33.978)  2:18.329 (34.724)
      2:53.380 (35.051)  3:28.643 (35.263)  4:03.073 (34.430)  4:34.859 (31.786)
  2 Rosenberg, Gary           49 Freedom-Garm           5:00.01   2   8   
        40.291 (40.291)  1:17.318 (37.027)  1:55.251 (37.933)  2:32.964 (37.713)
      3:10.917 (37.953)  3:48.432 (37.515)  4:26.077 (37.645)  5:00.006 (33.929)
  3 Howard, Matthew           49 Unattached             5:03.08   2 
        36.961 (36.961)  1:13.078 (36.117)  1:50.215 (37.137)  2:28.874 (38.659)
      3:08.293 (39.419)  3:47.011 (38.718)  4:25.047 (38.036)  5:03.078 (38.031)
 
Men 50-54 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chaston, Matt             52 Urban Athlet           4:57.06   2  10   
        38.672 (38.672)  1:15.539 (36.867)  1:53.209 (37.670)  2:31.100 (37.891)
      3:09.116 (38.016)  3:46.842 (37.726)  4:22.868 (36.026)  4:57.052 (34.184)
  2 Hogue, Benoit             54 Unattached             5:02.41   2 
        40.161 (40.161)  1:17.066 (36.905)  1:54.981 (37.915)  2:33.162 (38.181)
      3:11.027 (37.865)  3:48.954 (37.927)  4:26.778 (37.824)  5:02.410 (35.632)
  3 Hogan, John               54 Garden State           5:10.00   3   8   
        40.950 (40.950)  1:18.958 (38.008)  1:56.398 (37.440)  2:34.420 (38.022)
      3:12.820 (38.400)  3:51.630 (38.810)  4:31.500 (39.870)  5:09.993 (38.493)
  4 Csak, Louis               53 Unattached             5:15.73   3 
        41.234 (41.234)  1:20.178 (38.944)  2:00.568 (40.390)  2:40.417 (39.849)
      3:19.030 (38.613)  3:57.895 (38.865)  4:37.995 (40.100)  5:15.722 (37.727)
 
Men 55-59 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alexander, Mark           55 Front Runner           5:17.85   3  10   
        40.255 (40.255)  1:19.656 (39.401)  1:59.940 (40.284)  2:41.028 (41.088)
      3:21.605 (40.577)  4:01.756 (40.151)  4:42.013 (40.257)  5:17.848 (35.835)
  2 Mazo, Daniel              56 Greater Phil           5:20.53   3 
        40.782 (40.782)  1:19.950 (39.168)  2:00.304 (40.354)  2:40.973 (40.669)
      3:21.386 (40.413)  4:01.818 (40.432)  4:41.527 (39.709)  5:20.526 (38.999)
  3 Rush, Dietrich            56 Unattached             5:34.38   3 
        41.191 (41.191)  1:20.377 (39.186)  2:00.895 (40.518)  2:42.405 (41.510)
      3:24.217 (41.812)  4:07.524 (43.307)  4:53.045 (45.521)  5:34.371 (41.326)
  4 Shalack, Theodore         57 Raritan Vall           6:35.12   3   8   
        50.876 (50.876)  1:38.908 (48.032)  2:25.625 (46.717)  3:14.267 (48.642)
      4:04.694 (50.427)  4:55.216 (50.522)  5:46.774 (51.558)  6:35.119 (48.345)
 
Men 60-64 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lebourne, Anselm          60 Unattached             4:54.60   2 
        37.217 (37.217)  1:13.632 (36.415)  1:51.089 (37.457)  2:28.953 (37.864)
      3:07.309 (38.356)  3:44.989 (37.680)  4:20.671 (35.682)  4:54.594 (33.923)
 
Men 65-69 1 Mile Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kilduff, John             68 Shore Athlet           6:01.97   3  10   
        43.194 (43.194)  1:25.248 (42.054)  2:10.038 (44.790)  2:56.056 (46.018)
      3:43.954 (47.898)  4:31.847 (47.893)  5:18.960 (47.113)  6:01.964 (43.004)
  2 Deykerhoff, Paul          67 Shore Athlet           7:07.71   3   8   
        49.986 (49.986)  1:40.110 (50.124)  2:32.760 (52.650)  3:26.268 (53.508)
      4:21.310 (55.042)  5:17.190 (55.880)  6:13.221 (56.031)  7:07.708 (54.487)
  3 Blake, Barry              65 Shore Athlet           7:48.24   3   6   
           53.612 (53.612)          1:49.920 (56.308)          2:49.178 (59.258)
       3:49.618 (1:00.440)        4:50.071 (1:00.453)        5:51.182 (1:01.111)
       6:51.420 (1:00.238)          7:48.236 (56.816)
 
Men Open 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scheid, Justin            34 Shore Athlet           8:53.69   10   
        39.241 (39.241)  1:15.187 (35.946)  1:50.415 (35.228)  2:25.761 (35.346)
      3:01.207 (35.446)  3:36.754 (35.547)  4:12.400 (35.646)  4:47.723 (35.323)
      5:22.773 (35.050)  5:58.358 (35.585)  6:33.931 (35.573)  7:09.300 (35.369)
      7:45.129 (35.829)  8:19.975 (34.846)  8:53.685 (33.710)
  2 Wiesinger, Ian            19 Unattached             9:26.43  
        39.006 (39.006)  1:15.704 (36.698)  1:53.278 (37.574)  2:31.099 (37.821)
      3:08.224 (37.125)  3:46.525 (38.301)  4:25.250 (38.725)  5:03.987 (38.737)
      5:42.408 (38.421)  6:20.275 (37.867)  6:58.022 (37.747)  7:35.896 (37.874)
      8:13.670 (37.774)  8:51.145 (37.475)  9:26.428 (35.283)
  3 Washer III, William       33 Dashing Whip           9:56.80    8   
        39.747 (39.747)  1:17.741 (37.994)  1:55.887 (38.146)  2:34.164 (38.277)
      3:12.578 (38.414)  3:51.268 (38.690)  4:30.674 (39.406)  5:10.453 (39.779)
      5:50.454 (40.001)  6:31.004 (40.550)  7:11.926 (40.922)  7:53.251 (41.325)
      8:34.873 (41.622)  9:16.215 (41.342)  9:56.798 (40.583)
  4 Larkin, John              30 Shore Athlet          10:09.12    6   
        42.570 (42.570)  1:21.463 (38.893)  2:00.891 (39.428)  2:39.636 (38.745)
      3:20.436 (40.800)  4:01.194 (40.758)  4:41.836 (40.642)  5:22.317 (40.481)
      6:02.573 (40.256)  6:43.331 (40.758)  7:23.936 (40.605)  8:05.469 (41.533)
      8:47.374 (41.905)  9:29.245 (41.871) 10:09.112 (39.867)
 
Men 40-44 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Takeda, Nobuyori          40 Central Park           9:39.04   1  10   
        40.310 (40.310)  1:18.405 (38.095)  1:57.286 (38.881)  2:35.455 (38.169)
      3:14.545 (39.090)  3:53.199 (38.654)  4:32.465 (39.266)  5:11.448 (38.983)
      5:50.812 (39.364)  6:30.344 (39.532)  7:09.718 (39.374)  7:48.776 (39.058)
      8:28.394 (39.618)  9:06.495 (38.101)  9:39.036 (32.541)
  2 Shah, Nirav               43 Central Jers          14:07.96   2   8   
        51.604 (51.604)  1:45.033 (53.429)  2:40.401 (55.368)  3:36.244 (55.843)
      4:33.303 (57.059)  5:30.196 (56.893)  6:27.065 (56.869)  7:24.257 (57.192)
      8:20.801 (56.544)  9:18.990 (58.189) 10:16.932 (57.942) 11:14.943 (58.011)
     12:13.077 (58.134) 13:12.207 (59.130) 14:07.958 (55.751)
 
Men 45-49 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Frieder, Jonathan         49 Unattached             9:43.66   1 
        39.778 (39.778)  1:17.689 (37.911)  1:55.537 (37.848)  2:33.624 (38.087)
      3:11.729 (38.105)  3:50.518 (38.789)  4:29.325 (38.807)  5:08.182 (38.857)
      5:47.569 (39.387)  6:27.090 (39.521)  7:06.751 (39.661)  7:46.558 (39.807)
      8:26.127 (39.569)  9:05.234 (39.107)  9:43.657 (38.423)
  2 Hinkeldey, Mark           46 Central Jers          12:13.77   2  10   
        46.960 (46.960)  1:32.971 (46.011)  2:20.208 (47.237)  3:07.664 (47.456)
      3:55.611 (47.947)  4:44.856 (49.245)  5:34.530 (49.674)  6:23.423 (48.893)
      7:14.143 (50.720)  8:03.992 (49.849)  8:54.704 (50.712)  9:44.567 (49.863)
     10:36.511 (51.944) 11:27.103 (50.592) 12:13.770 (46.667)
 
Men 50-54 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Heffner III, Herb         52 Unattached             9:59.84   1 
        40.165 (40.165)  1:18.108 (37.943)  1:56.983 (38.875)  2:36.739 (39.756)
      3:16.973 (40.234)  3:57.390 (40.417)  4:38.221 (40.831)  5:19.040 (40.819)
      5:59.457 (40.417)  6:40.592 (41.135)  7:21.684 (41.092)  8:03.218 (41.534)
      8:44.103 (40.885)  9:23.177 (39.074)  9:59.835 (36.658)
  2 Hernandez, Helibert       52 Unattached            15:57.29   2  10   
           52.986 (52.986)          1:50.670 (57.684)          2:50.327 (59.657)
       3:50.718 (1:00.391)        4:54.952 (1:04.234)        5:57.412 (1:02.460)
       7:01.233 (1:03.821)        8:06.592 (1:05.359)        9:13.877 (1:07.285)
      10:20.469 (1:06.592)       11:27.837 (1:07.368)       12:35.149 (1:07.312)
      13:42.577 (1:07.428)       14:51.084 (1:08.507)       15:57.282 (1:06.198)
 
Men 55-59 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Forde, Kevin              56 Unattached            10:22.21   1 
        41.677 (41.677)  1:20.655 (38.978)  2:00.072 (39.417)  2:40.441 (40.369)
      3:21.700 (41.259)  4:02.974 (41.274)  4:44.771 (41.797)  5:27.013 (42.242)
      6:09.227 (42.214)  6:50.417 (41.190)  7:33.661 (43.244)  8:17.392 (43.731)
      9:00.985 (43.593)  9:44.378 (43.393) 10:22.206 (37.828)
  2 Mazo, Daniel              56 Greater Phil          10:49.53   1 
        40.866 (40.866)  1:22.264 (41.398)  2:04.876 (42.612)  2:48.158 (43.282)
      3:30.967 (42.809)  4:14.064 (43.097)  4:57.357 (43.293)  5:40.650 (43.293)
      6:24.311 (43.661)  7:08.160 (43.849)  7:52.144 (43.984)  8:36.500 (44.356)
      9:21.802 (45.302) 10:06.341 (44.539) 10:49.521 (43.180)
  3 Alexander, Mark           55 Front Runner          11:21.16   1  10   
        43.240 (43.240)  1:27.173 (43.933)  2:13.191 (46.018)  2:59.990 (46.799)
      3:45.977 (45.987)  4:32.693 (46.716)  5:19.742 (47.049)  6:06.680 (46.938)
      6:52.930 (46.250)  7:39.102 (46.172)  8:25.652 (46.550)  9:11.681 (46.029)
      9:57.696 (46.015) 10:42.326 (44.630) 11:21.153 (38.827)
  4 Rush, Dietrich            56 Unattached            11:30.48   2   8   
        42.150 (42.150)  1:27.781 (45.631)  2:14.355 (46.574)  3:00.658 (46.303)
      3:45.962 (45.304)  4:31.307 (45.345)  5:17.641 (46.334)  6:02.873 (45.232)
      6:49.827 (46.954)  7:36.910 (47.083)  8:24.238 (47.328)  9:12.251 (48.013)
     10:00.314 (48.063) 10:47.713 (47.399) 11:30.472 (42.759)
  5 Benjamin, Jeff            55 Unattached            11:58.97   2   6   
        48.498 (48.498)  1:34.267 (45.769)  2:20.583 (46.316)  3:07.403 (46.820)
      3:54.705 (47.302)  4:42.930 (48.225)  5:31.005 (48.075)  6:19.857 (48.852)
      7:09.172 (49.315)  7:58.744 (49.572)  8:48.182 (49.438)  9:37.571 (49.389)
     10:25.786 (48.215) 11:13.856 (48.070) 11:58.964 (45.108)
  6 Shalack, Theodore         57 Raritan Vall          13:28.77   2   5   
        53.719 (53.719)  1:49.906 (56.187)  2:46.080 (56.174)  3:40.616 (54.536)
      4:35.473 (54.857)  5:31.650 (56.177)  6:26.449 (54.799)  7:21.777 (55.328)
      8:16.696 (54.919)  9:11.631 (54.935) 10:04.989 (53.358) 10:57.498 (52.509)
     11:50.147 (52.649) 12:42.945 (52.798) 13:28.769 (45.824)
  7 Miller, Randall           58 Fleet Feet/E          13:30.55   2   4   
        52.603 (52.603)  1:49.265 (56.662)  2:45.481 (56.216)  3:39.964 (54.483)
      4:35.070 (55.106)  5:31.065 (55.995)  6:25.956 (54.891)  7:21.240 (55.284)
      8:16.089 (54.849)  9:11.136 (55.047) 10:04.226 (53.090) 10:56.598 (52.372)
     11:49.629 (53.031) 12:42.398 (52.769) 13:30.550 (48.152)
 
Men 65-69 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Deykerhoff, Paul          67 Shore Athlet          14:54.89   2  10   
           56.459 (56.459)          1:55.723 (59.264)          2:54.780 (59.057)
         3:53.983 (59.203)          4:53.621 (59.638)        5:53.631 (1:00.010)
         6:53.337 (59.706)        7:53.601 (1:00.264)        8:53.771 (1:00.170)
       9:53.851 (1:00.080)       10:54.292 (1:00.441)         11:54.268 (59.976)
      12:54.506 (1:00.238)         13:54.420 (59.914)       14:54.887 (1:00.467)
  2 Mancini, Dom              65 Unattached            17:07.13   2   8   
           55.634 (55.634)        1:57.055 (1:01.421)        3:02.030 (1:04.975)
       4:07.503 (1:05.473)        5:14.754 (1:07.251)        6:23.715 (1:08.961)
       7:32.529 (1:08.814)        8:43.423 (1:10.894)        9:54.656 (1:11.233)
      11:05.181 (1:10.525)       12:18.324 (1:13.143)       13:31.639 (1:13.315)
      14:44.646 (1:13.007)       15:56.365 (1:11.719)       17:07.124 (1:10.759)
 
Men 70-74 3000 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nolan, Harold             72 Shore Athlet          13:44.01   2  10   
        49.863 (49.863)  1:43.502 (53.639)  2:38.093 (54.591)  3:33.897 (55.804)
      4:28.312 (54.415)  5:22.523 (54.211)  6:18.490 (55.967)  7:13.907 (55.417)
      8:11.044 (57.137)  9:07.973 (56.929) 10:05.661 (57.688) 11:03.169 (57.508)
     12:00.193 (57.024) 12:51.953 (51.760) 13:44.008 (52.055)
 
Men Open 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burmeister, Taylor        33 Central Park          16:10.72   10   
        37.954 (37.954)  1:16.662 (38.708)  1:55.741 (39.079)  2:33.721 (37.980)
      3:11.726 (38.005)  3:49.345 (37.619)  4:27.498 (38.153)  5:05.718 (38.220)
      5:44.477 (38.759)  6:22.925 (38.448)  7:01.928 (39.003)  7:40.635 (38.707)
      8:19.065 (38.430)  8:58.432 (39.367)  9:37.447 (39.015) 10:16.636 (39.189)
     10:56.055 (39.419) 11:35.397 (39.342) 12:14.736 (39.339) 12:54.850 (40.114)
     13:34.199 (39.349) 14:14.028 (39.829) 14:54.334 (40.306) 15:33.537 (39.203)
     16:10.713 (37.176)
  2 Lecocq, Zakk              18 Musketeers T          17:04.89    8   
        37.675 (37.675)  1:17.118 (39.443)  1:56.389 (39.271)  2:35.229 (38.840)
      3:12.839 (37.610)  3:50.572 (37.733)  4:28.905 (38.333)  5:07.538 (38.633)
      5:45.717 (38.179)  6:24.151 (38.434)  7:03.407 (39.256)  7:42.272 (38.865)
      8:20.899 (38.627)  9:00.952 (40.053)  9:40.646 (39.694) 10:23.354 (42.708)
     11:08.105 (44.751) 11:52.793 (44.688) 12:36.126 (43.333) 13:19.706 (43.580)
     14:08.141 (48.435) 14:50.643 (42.502) 15:29.215 (38.572) 16:15.024 (45.809)
     17:04.884 (49.860)
  3 Morley, Eric              34 Dashing Whip          17:14.93    6   
        39.952 (39.952)  1:18.802 (38.850)  1:58.886 (40.084)  2:39.136 (40.250)
      3:19.293 (40.157)  3:59.492 (40.199)  4:40.364 (40.872)  5:21.198 (40.834)
      6:02.356 (41.158)  6:43.518 (41.162)  7:24.448 (40.930)  8:06.186 (41.738)
      8:47.717 (41.531)  9:29.697 (41.980) 10:12.254 (42.557) 10:54.524 (42.270)
     11:36.300 (41.776) 12:17.981 (41.681) 13:00.309 (42.328) 13:42.892 (42.583)
     14:25.712 (42.820) 15:08.098 (42.386) 15:51.631 (43.533) 16:33.902 (42.271)
     17:14.929 (41.027)
 
Men 40-44 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hines, Frederick          40 Dashing Whip          16:06.53   10   
        38.148 (38.148)  1:17.456 (39.308)  1:56.720 (39.264)  2:34.840 (38.120)
      3:12.477 (37.637)  3:50.187 (37.710)  4:28.576 (38.389)  5:07.217 (38.641)
      5:45.375 (38.158)  6:23.820 (38.445)  7:03.007 (39.187)  7:41.530 (38.523)
      8:19.846 (38.316)  8:58.742 (38.896)  9:37.800 (39.058) 10:16.947 (39.147)
     10:55.767 (38.820) 11:34.119 (38.352) 12:13.064 (38.945) 12:52.997 (39.933)
     13:32.232 (39.235) 14:11.768 (39.536) 14:51.696 (39.928) 15:30.434 (38.738)
     16:06.522 (36.088)
  2 Takeda, Nobuyori          40 Central Park          16:33.44    8   
        36.930 (36.930)  1:16.129 (39.199)  1:55.378 (39.249)  2:34.042 (38.664)
      3:12.071 (38.029)  3:49.827 (37.756)  4:27.894 (38.067)  5:06.065 (38.171)
      5:44.881 (38.816)  6:23.502 (38.621)  7:02.729 (39.227)  7:41.911 (39.182)
      8:20.727 (38.816)  9:00.565 (39.838)  9:41.476 (40.911) 10:22.177 (40.701)
     11:03.614 (41.437) 11:45.712 (42.098) 12:27.492 (41.780) 13:09.086 (41.594)
     13:50.714 (41.628) 14:32.154 (41.440) 15:14.401 (42.247) 15:56.722 (42.321)
     16:33.432 (36.710)
  3 Forti, Chris              41 Dashing Whip          17:55.35    6   
        42.846 (42.846)  1:27.322 (44.476)  2:11.565 (44.243)  2:55.622 (44.057)
      3:38.744 (43.122)  4:22.095 (43.351)  5:05.662 (43.567)  5:48.741 (43.079)
      6:31.489 (42.748)  7:14.574 (43.085)  7:57.431 (42.857)  8:40.365 (42.934)
      9:23.022 (42.657) 10:05.827 (42.805) 10:48.896 (43.069) 11:32.130 (43.234)
     12:15.305 (43.175) 12:58.290 (42.985) 13:41.072 (42.782) 14:24.355 (43.283)
     15:07.278 (42.923) 15:50.233 (42.955) 16:33.574 (43.341) 17:16.709 (43.135)
     17:55.349 (38.640)
  4 Grisa, Luca               41 Dashing Whip          18:15.33    5   
        40.273 (40.273)  1:21.692 (41.419)  2:04.967 (43.275)  2:49.248 (44.281)
      3:33.865 (44.617)  4:18.656 (44.791)  5:03.166 (44.510)  5:47.124 (43.958)
      6:31.473 (44.349)  7:14.866 (43.393)  7:57.792 (42.926)  8:40.782 (42.990)
      9:23.621 (42.839) 10:06.813 (43.192) 10:50.584 (43.771) 11:35.309 (44.725)
     12:19.641 (44.332) 13:04.457 (44.816) 13:49.385 (44.928) 14:34.514 (45.129)
     15:19.299 (44.785) 16:04.276 (44.977) 16:49.430 (45.154) 17:32.376 (42.946)
     18:15.322 (42.946)
 
Men 45-49 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Daniel          45 Shore Athlet          18:36.64   10   
        43.769 (43.769)  1:27.952 (44.183)  2:12.264 (44.312)  2:56.496 (44.232)
      3:39.844 (43.348)  4:22.831 (42.987)  5:06.717 (43.886)  5:49.679 (42.962)
      6:33.656 (43.977)  7:17.997 (44.341)  8:02.122 (44.125)  8:47.289 (45.167)
      9:32.496 (45.207) 10:18.171 (45.675) 11:03.949 (45.778) 11:49.581 (45.632)
     12:35.761 (46.180) 13:21.317 (45.556) 14:07.587 (46.270) 14:54.803 (47.216)
     15:41.054 (46.251) 16:27.240 (46.186) 17:13.636 (46.396) 17:57.092 (43.456)
     18:36.637 (39.545)
  2 DiLeva, Michael           47 Shore Athlet          19:41.42    8   
        45.138 (45.138)  1:31.275 (46.137)  2:17.752 (46.477)  3:05.198 (47.446)
      3:52.756 (47.558)  4:41.682 (48.926)  5:30.966 (49.284)  6:19.883 (48.917)
      7:08.597 (48.714)  7:58.714 (50.117)  8:48.016 (49.302)  9:36.703 (48.687)
     10:25.723 (49.020) 11:15.889 (50.166) 12:06.220 (50.331) 12:56.990 (50.770)
     13:48.347 (51.357) 14:40.348 (52.001) 15:32.244 (51.896) 16:23.042 (50.798)
     17:15.121 (52.079) 18:07.228 (52.107) 18:59.474 (52.246) 19:41.420 (41.946)
  3 Hinkeldey, Mark           46 Central Jers          20:40.11    6   
        44.512 (44.512)  1:28.853 (44.341)  2:14.011 (45.158)  3:00.113 (46.102)
      3:47.118 (47.005)  4:34.514 (47.396)  5:22.134 (47.620)  6:11.387 (49.253)
      7:01.518 (50.131)  7:51.360 (49.842)  8:41.616 (50.256)  9:32.466 (50.850)
     10:24.004 (51.538) 11:16.174 (52.170) 12:07.762 (51.588) 12:59.574 (51.812)
     13:51.323 (51.749) 14:42.780 (51.457) 15:33.709 (50.929) 16:25.460 (51.751)
     17:16.605 (51.145) 18:09.200 (52.595) 19:00.482 (51.282) 19:51.259 (50.777)
     20:40.101 (48.842)
 
Men 50-54 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dani, Mark                52 Dashing Whip          15:38.27   10   
        37.069 (37.069)  1:15.470 (38.401)  1:53.629 (38.159)  2:31.500 (37.871)
      3:08.766 (37.266)  3:45.953 (37.187)  4:23.557 (37.604)  5:01.180 (37.623)
      5:38.884 (37.704)  6:16.312 (37.428)  6:53.723 (37.411)  7:30.928 (37.205)
      8:08.655 (37.727)  8:46.270 (37.615)  9:23.959 (37.689) 10:01.621 (37.662)
     10:39.186 (37.565) 11:16.633 (37.447) 11:54.853 (38.220) 12:32.497 (37.644)
     13:09.857 (37.360) 13:47.828 (37.971) 14:26.217 (38.389) 15:03.787 (37.570)
     15:38.261 (34.474)
  2 Rinaldi, Christopher      50 Shore Athlet          19:00.75    8   
        43.499 (43.499)  1:28.183 (44.684)  2:13.205 (45.022)  2:58.730 (45.525)
      3:43.725 (44.995)  4:28.124 (44.399)  5:12.671 (44.547)  5:57.384 (44.713)
      6:42.498 (45.114)  7:27.452 (44.954)  8:13.430 (45.978)  8:58.934 (45.504)
      9:44.414 (45.480) 10:29.637 (45.223) 11:15.639 (46.002) 12:01.954 (46.315)
     12:48.946 (46.992) 13:35.595 (46.649) 14:22.398 (46.803) 15:08.954 (46.556)
     15:55.673 (46.719) 16:41.914 (46.241) 17:28.251 (46.337) 18:13.708 (45.457)
     19:00.748 (47.040)
 
Men 55-59 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Shalack, Theodore         57 Raritan Vall          22:54.02  
        49.005 (49.005)  1:40.944 (51.939)  2:36.490 (55.546)  3:30.271 (53.781)
      4:23.840 (53.569)  5:18.508 (54.668)  6:13.248 (54.740)  7:07.690 (54.442)
      8:02.340 (54.650)  8:57.340 (55.000)  9:56.194 (58.854) 10:47.171 (50.977)
     11:41.633 (54.462) 12:37.356 (55.723) 13:32.432 (55.076) 14:29.455 (57.023)
     15:25.416 (55.961) 16:22.409 (56.993) 17:19.515 (57.106) 18:16.858 (57.343)
     19:15.196 (58.338) 20:13.259 (58.063) 21:12.442 (59.183) 22:06.940 (54.498)
     22:54.018 (47.078)
 
Men 65-69 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Murillo Sr, Leo           65 Unattached            25:06.15  
           53.351 (53.351)          1:52.452 (59.101)          2:51.722 (59.270)
         3:51.595 (59.873)        4:51.776 (1:00.181)        5:52.726 (1:00.950)
       6:52.892 (1:00.166)        7:54.002 (1:01.110)        8:54.431 (1:00.429)
       9:55.750 (1:01.319)       10:56.768 (1:01.018)       11:57.396 (1:00.628)
      12:58.809 (1:01.413)       14:00.489 (1:01.680)       15:02.049 (1:01.560)
      16:03.744 (1:01.695)       17:04.444 (1:00.700)       18:05.256 (1:00.812)
      19:05.746 (1:00.490)       20:06.943 (1:01.197)       21:08.446 (1:01.503)
      22:08.734 (1:00.288)       23:09.658 (1:00.924)         24:09.260 (59.602)
        25:06.148 (56.888)
  1 Kilduff, John             68 Shore Athlet          20:50.30   10   
        47.329 (47.329)  1:36.142 (48.813)  2:25.893 (49.751)  3:15.079 (49.186)
      4:04.894 (49.815)  4:55.126 (50.232)  5:46.913 (51.787)  6:39.355 (52.442)
      7:29.371 (50.016)  8:19.507 (50.136)  9:09.834 (50.327) 10:00.753 (50.919)
     10:50.921 (50.168) 11:40.948 (50.027) 12:31.311 (50.363) 13:21.673 (50.362)
     14:12.131 (50.458) 15:02.323 (50.192) 15:54.236 (51.913) 16:44.325 (50.089)
     17:34.249 (49.924) 18:25.129 (50.880) 19:15.978 (50.849) 20:05.827 (49.849)
     20:50.300 (44.473)
  2 Deykerhoff, Paul          67 Shore Athlet          25:02.57    8   
           54.348 (54.348)          1:51.929 (57.581)          2:51.160 (59.231)
         3:51.008 (59.848)        4:51.280 (1:00.272)        5:52.219 (1:00.939)
       6:52.518 (1:00.299)        7:53.486 (1:00.968)        8:54.004 (1:00.518)
       9:55.306 (1:01.302)       10:56.191 (1:00.885)       11:56.892 (1:00.701)
      12:58.220 (1:01.328)       13:59.862 (1:01.642)       15:01.554 (1:01.692)
      16:03.176 (1:01.622)       17:03.927 (1:00.751)       18:04.823 (1:00.896)
      19:05.250 (1:00.427)       20:06.328 (1:01.078)       21:07.943 (1:01.615)
      22:08.233 (1:00.290)       23:09.090 (1:00.857)         24:08.498 (59.408)
        25:02.565 (54.067)
 
Men 70-74 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bloom, Marc               72 Shore Athlet          22:56.15   10   
        51.442 (51.442)  1:46.244 (54.802)  2:40.893 (54.649)  3:37.908 (57.015)
      4:34.822 (56.914)  5:31.680 (56.858)  6:28.303 (56.623)  7:23.765 (55.462)
      8:18.785 (55.020)  9:14.061 (55.276) 10:09.275 (55.214) 11:04.207 (54.932)
     11:58.682 (54.475) 12:53.077 (54.395) 13:47.712 (54.635) 14:42.276 (54.564)
     15:36.963 (54.687) 16:31.284 (54.321) 17:26.746 (55.462) 18:21.967 (55.221)
     19:18.669 (56.702) 20:14.511 (55.842) 21:09.645 (55.134) 22:03.751 (54.106)
     22:56.143 (52.392)
 
Men Open 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Oge, Alix                 19 Unattached                8.44   2  10   
  2 Eckert, Matthew           17 Unattached                9.14   2   8   
  3 Black IV, Willie          31 Unattached               13.13   2   6   
 
Men 50-54 60 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kruelle, Chuck            52 Greater Phil             11.45   2  10   
 
Men 60-64 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hadrick, John             62 Tnt Internat             10.20   10   
 
Men 65-69 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Siu, Max                  67 SC Striders              10.48   10   
  2 Jennetta, Michael         65 Unattached               12.63    8   
 
Men 70-74 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lapp, Rick                70 Shore Athlet             10.97   10   
  2 Tavares, Wayne            72 Unattached               13.78    8   
 
Men Open 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 New Horizon T.C.  'A'                               3:50.34   10   
     1) Brown, Kimani 20                2) Marchese, Jason 18             
     3) Marshall, Ryhan 19              4)                                
           54.608 (54.608)        1:59.613 (1:05.005)          2:57.511 (57.898)
         3:50.332 (52.821)
  2 Raritan Valley Road Runners  'A'                    5:01.19    8   
       1:19.570 (1:19.570)        2:39.732 (1:20.162)        3:48.520 (1:08.788)
       5:01.183 (1:12.663)
 
Men 50-54 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 tc Tortuga's  'A'                                   4:49.33  
       1:18.233 (1:18.233)        2:24.132 (1:05.899)        3:40.998 (1:16.866)
       4:49.326 (1:08.328)
 
Men 70-74 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Shore Athletic Club  'A'                            5:40.07   10   
       1:14.964 (1:14.964)        2:45.957 (1:30.993)        4:17.361 (1:31.404)
       5:40.061 (1:22.700)
 
Men Open 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Shore Athletic Club  'A'                            9:24.86   10   
       2:14.142 (2:14.142)        4:42.260 (2:28.118)        7:15.771 (2:33.511)
       9:24.853 (2:09.082)
 
Men 45-49 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Shore Athletic Club  'A'                           11:13.64   10   
       2:42.341 (2:42.341)        5:34.416 (2:52.075)        8:29.480 (2:55.064)
      11:13.636 (2:44.156)
 
Men Open High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kornegay-Gober, Kristoph  28 Shore Athlet             2.05m   10   
     2.05 2.10 
       XO  XXX 
  2 Black IV, Willie          31 Unattached              J1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
        O   XO  XXX 
 
Men 45-49 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lattimore, Jason          47 Freedom-Garm            J1.65m   10   
     1.50 1.55 1.60 1.65 
       XO   XO    O   XO 
  2 Akhmedjanov, Said         46 Unattached              J1.55m  
     1.45 1.50 1.55 1.60 
        O    O    O  XXX 
 
Men 50-54 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Davis             50 Rams Track C            J1.50m   10   
     1.40 1.45 1.50 
        O    P   XO 
  2 Stewart, Michael          54 Unattached              J1.35m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXX 
  2 Kruelle, Chuck            52 Greater Phil            J1.35m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    P    X 
 
Men 55-59 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kinahan Jr, William       55 Mass Velocit            J1.50m   10   
     1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O  XXX 
  2 Molinski, Michael         57 Unattached              J1.35m  
     1.30 1.35 1.40 
      XXO  XXO  XXX 
 
Men 60-64 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pugliese, Anthony         60 Greater Phil            J1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Men 65-69 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Siu, Max                  67 SC Striders             J1.25m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    P  XXX 
 
Men 70-74 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tavares, Wayne            72 Unattached              J1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O  XXX 
  2 Thompson, Peter           70 Unattached              J1.30m  
     1.25 1.30 1.35 
        O   XO  XXX 
  3 Black, Ivan               70 Shore Athlet            J1.10m   10   
     1.10 1.15 
        O  XXX 
 
Men Open Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kong, Brandon             21 Unattached               4.10m  
     1.85 2.00 2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.95 4.10 4.25 
        P    P    P    P    P    P    P    P    O   XO  XXX 
  2 Black IV, Willie          31 Unattached               2.00m  
     1.85 2.00 2.15 
        O    O  XXX 
 
Men 55-59 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hubsher, Ronald           57 Unattached               2.60m  
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 
        O   XO    O    O  XXX 
 
Men 60-64 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russell, William          61 Unattached               1.85m  
     1.85 2.00 
       XO  XXX 
 
Men 65-69 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jennetta, Michael         65 Unattached               2.45m  
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 
       XO    P   XO    P  XXX 
 
Men 70-74 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taft, Thomas              71 Team VA                  2.00m  
     1.85 2.00 2.15 2.30 
        O   XO    P  XXX 
 
Men Open Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacques, Steven           16 New Horizon              6.47m   2  10   
      5.85m  6.47m  6.31m  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Francois, Pierre          27 Musketeers T             6.42m   2   8   
      6.39m  6.32m  FOUL  6.19m  FOUL  6.42m
  3 Garcia, Esteban           30 Unattached               6.16m   2 
      6.16m  5.94m  5.75m  5.75m  6.13m  5.88m
  4 Deane, Slater             18 Merrell Node             4.90m   2   6   
      4.78m  4.88m  4.76m  4.90m  4.64m  PASS
 
Men 35-39 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sullivan, Michael         39 Unattached               6.08m   2 
      5.70m  5.37m  5.91m  6.00m  6.08m  5.90m
 
Men 50-54 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Michael          54 Unattached               4.35m  
      3.49m  3.53m  3.55m  4.35m  PASS  PASS
  2 Kruelle, Chuck            52 Greater Phil             4.08m  
      3.98m  4.08m  3.68m  PASS  PASS  PASS
 
Men 55-59 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Molinski, Michael         57 Unattached               4.33m   2 
      FOUL  FOUL  4.24m  4.31m  4.24m  4.33m
 
Men 60-64 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stauffer, David           63 Unattached               4.25m   2 
      4.25m  3.81m  PASS  PASS  PASS  PASS
  2 Camhee, Kurt              62 Unattached               3.62m   1 
      3.34m  3.62m  3.32m  3.49m  3.45m  3.39m
 
Men 65-69 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Siu, Max                  67 SC Striders              4.80m   2 
      4.75m  4.78m  4.80m  PASS  PASS  PASS
  2 Jennetta, Michael         65 Unattached               3.61m   1 
      3.61m  3.55m  FOUL  PASS  PASS  PASS
 
Men 70-74 Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Peter           70 Unattached               4.17m   2 
      FOUL  4.17m  4.13m  FOUL  PASS  PASS
  2 Lapp, Rick                70 Shore Athlet             4.08m   2  10   
      FOUL  4.02m  3.95m  4.08m  PASS  PASS
  3 Black, Ivan               70 Shore Athlet             3.72m   1   8   
      3.50m  3.54m  3.49m  3.72m  FOUL  3.66m
  4 Tavares, Wayne            72 Unattached               3.56m   1 
      FOUL  3.20m  3.53m  FOUL  3.56m  FOUL
  5 Flynn, Daniel             73 Unattached               3.10m   1 
      2.54m  3.10m  2.99m  3.04m  2.87m  2.96m
 
Men 75-79 Long Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Skinner Jr, Kenneth       79 Adirondack A             2.98m   10   
      FOUL  FOUL  2.96m  2.98m  2.86m  2.87m
 
Men Open Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francois, Pierre          27 Musketeers T            14.45m   10   
      14.12m  14.29m  FOUL  14.13m  14.39m  14.45m
  2 Hamilton, Stan            18 Unattached              14.20m  
      12.80m  13.40m  13.22m  13.80m  14.03m  14.20m
  3 Clarke-Wells, Deyshawn    23 Unattached              12.68m  
      FOUL  FOUL  12.54m  12.68m  12.33m  12.37m
 
Men 55-59 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Christopher        57 Garden State            10.66m   10   
      10.42m  10.66m  10.10m  PASS  PASS  PASS
 
Men 60-64 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stauffer, David           63 Unattached               9.46m  
      9.46m  9.33m  9.05m  9.34m  3.24m  9.41m
  2 Camhee, Kurt              62 Unattached               6.82m  
      6.49m  6.46m  6.41m  FOUL  6.82m  PASS
 
Men 65-69 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Siu, Max                  67 SC Striders             10.23m  
      10.17m  10.23m  9.67m  PASS  PASS  9.51m
 
Men 70-74 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Black, Ivan               70 Shore Athlet             8.02m   10   
      FOUL  8.02m  7.88m  8.00m  7.97m  PASS
  2 Flynn, Daniel             73 Unattached               5.86m  
      5.86m  5.62m  5.72m  PASS  PASS  PASS
 
Men 75-79 Triple Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Skinner Jr, Kenneth       79 Adirondack A             6.41m   10   
      5.55m  6.12m  6.17m  6.25m  5.95m  6.41m
 
Men Open Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Francois, Pierre          27 Musketeers T            12.11m   2  10   
      12.11m  10.87m  11.08m  10.25m  10.92m  FOUL
  2 Richards, Arthwyn         17 HS of Teleco            10.54m   2   8   
      10.46m  10.54m  10.37m  8.94m  FOUL  FOUL
  3 Kong, Aaron               18 HS of Teleco             9.15m   2   6   
      8.29m  8.57m  9.15m  7.91m  8.94m  8.97m
  4 Samarel, Ryan             16 Merrell Node             8.86m   1   5   
      8.22m  7.65m  8.19m  8.49m  8.86m  8.38m
 
Men 45-49 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lattimore, Jason          47 Freedom-Garm            11.13m   2  10   
      10.83m  11.13m  11.08m         
  2 Ranalletta, Jeffrey       49 Rams Track C             7.91m   1   8   
      7.45m  7.53m  7.64m  7.82m  7.64m  7.91m
 
Men 50-54 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Metz, Thomas              54 Freedom-Garm             8.12m   10   
      7.07m  7.58m  7.80m  7.28m  7.60m  8.12m
  1 Kruelle, Chuck            52 Greater Phil             8.12m  
      7.61m  7.84m  8.12m           
 
Men 55-59 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kandasamy, Rajaram        56 Unattached              10.18m   2 
      9.70m  8.80m  9.63m  10.18m  10.03m  9.95m
  2 McLaughlin, Dennis        55 Unattached               9.13m   2 
      8.61m  9.13m  FOUL  FOUL  8.86m  8.67m
 
Men 60-64 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Biagioni, Remo            60 New Jersey S            11.98m   2  10   
      11.85m  11.33m  11.98m  FOUL  11.78m  FOUL
  2 Crowl, Chip               64 Mass Velocit            10.15m   2   8   
      9.99m  FOUL  10.15m  9.78m  FOUL  10.10m
  3 Bischof, Ralph            61 Unattached               9.33m   1 
      8.97m  9.33m  9.13m  8.80m  8.33m  8.89m
  4 Gould, Stephen            63 Mass Velocit             8.02m   1   6   
      8.02m  7.46m  7.72m         
 
Men 65-69 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Forlenza, William         69 Unattached              11.53m   2 
      10.69m  10.62m  11.28m  10.88m  FOUL  11.53m
  2 Kalnas, Michael           69 Garden State             8.64m   2  10   
      8.64m  8.28m  8.27m  8.51m  8.22m  8.00m
 
Men 70-74 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Peter           70 Unattached              11.32m   2 
      9.95m  10.09m  9.81m  10.42m  FOUL  11.32m
  2 Tavares, Wayne            72 Unattached               8.70m   1 
      FOUL  8.64m  8.70m         
 
Men 75-79 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Ira                76 Shore Athlet             6.16m   10   
      6.16m  FOUL  5.67m         
 
Men 80-84 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joyce, Edmund             83 Unattached               7.37m  
      6.97m  6.90m  7.13m  7.23m  7.36m  7.37m
 
Men 85-89 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Denman, Elliott           86 Shore Athlet             5.11m   10   
      4.48m  4.48m  4.73m  4.75m  5.11m  4.81m
 
Men 40-44 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willmott, Robert          43 Unattached              15.75m  
      15.46m  14.80m  14.03m  15.75m  15.31m  FOUL
 
Men 50-54 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chisari, Louis            51 AZ Desert Th            19.74m  
      19.67m  18.96m  19.72m  FOUL  19.74m  FOUL
 
Men 55-59 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McLaughlin, Dennis        55 Unattached               9.27m  
      9.00m  FOUL  9.27m  9.06m  7.48m  FOUL
  2 Kandasamy, Rajaram        56 Unattached               7.94m  
      6.66m  FOUL  7.19m  7.81m  7.80m  7.94m
 
Men 60-64 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Biagioni, Remo            60 New Jersey S            12.34m   10   
      10.85m  12.05m  12.34m  12.24m  12.30m  12.25m
  2 Bischof, Ralph            61 Unattached               6.61m  
      5.99m  5.88m  6.61m  5.33m  5.99m  FOUL
 
Men 75-79 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Ira                76 Shore Athlet             7.89m   10   
      7.89m  7.43m  FOUL  7.79m  7.68m  7.64m
 
Men 80-84 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Joyce, Edmund             83 Unattached              10.35m  
      10.00m  10.05m  10.27m  10.25m  10.17m  10.35m
 
Men Open 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Lawson, Jacob             17 Unattached            13:42.73  
        53.153 (53.153)  1:46.205 (53.052)  2:39.523 (53.318)  3:33.194 (53.671)
      4:27.988 (54.794)  5:22.236 (54.248)  6:17.096 (54.860)  7:12.950 (55.854)
      8:08.340 (55.390)  9:04.314 (55.974) 10:00.504 (56.190) 10:56.916 (56.412)
     11:55.015 (58.099) 12:50.848 (55.833) 13:42.727 (51.879)
 
Men 35-39 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Luettchau II, Richard     35 Shore Athlet          13:25.61   10   
        52.880 (52.880)  1:45.926 (53.046)  2:39.008 (53.082)  3:32.595 (53.587)
      4:27.661 (55.066)  5:21.646 (53.985)  6:15.786 (54.140)  7:10.779 (54.993)
      8:04.754 (53.975)  8:59.785 (55.031)  9:53.410 (53.625) 10:47.685 (54.275)
     11:41.852 (54.167) 12:34.062 (52.210) 13:25.602 (51.540)
 
Men 50-54 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- SotoDuprey, Israel        50 Unattached            17:49.91  
       1:07.142 (1:07.142)        2:17.395 (1:10.253)        3:30.321 (1:12.926)
       4:42.655 (1:12.334)        5:54.751 (1:12.096)        7:07.412 (1:12.661)
       8:18.556 (1:11.144)        9:29.083 (1:10.527)       10:41.628 (1:12.545)
      11:54.564 (1:12.936)       13:07.611 (1:13.047)       14:19.868 (1:12.257)
      15:31.402 (1:11.534)       16:43.252 (1:11.850)       17:49.903 (1:06.651)
 
Men 55-59 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Logan, Bruce              55 Park Racewal          18:42.00   10   
       1:12.093 (1:12.093)        2:30.335 (1:18.242)        3:48.040 (1:17.705)
       5:05.690 (1:17.650)        6:22.087 (1:16.397)        7:36.576 (1:14.489)
       8:52.131 (1:15.555)       10:07.334 (1:15.203)       11:22.160 (1:14.826)
      12:36.472 (1:14.312)       13:48.866 (1:12.394)       15:01.765 (1:12.899)
      16:15.714 (1:13.949)       17:28.553 (1:12.839)       18:41.999 (1:13.446)
 
Men 65-69 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blake, Barry              65 Shore Athlet          18:32.39   10   
       1:08.396 (1:08.396)        2:21.038 (1:12.642)        3:36.017 (1:14.979)
       4:50.201 (1:14.184)        6:04.436 (1:14.235)        7:19.314 (1:14.878)
       8:34.023 (1:14.709)        9:48.970 (1:14.947)       11:03.694 (1:14.724)
      12:18.780 (1:15.086)       13:33.889 (1:15.109)       14:49.406 (1:15.517)
      16:05.379 (1:15.973)       17:20.389 (1:15.010)       18:32.384 (1:11.995)
 
Men 70-74 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Troshkin, Vyacheslav      71 Park Racewal          18:05.67   10   
       1:02.681 (1:02.681)        2:11.453 (1:08.772)        3:23.356 (1:11.903)
       4:35.788 (1:12.432)        5:48.326 (1:12.538)        7:01.330 (1:13.004)
       8:15.576 (1:14.246)        9:29.993 (1:14.417)       10:44.469 (1:14.476)
      11:58.814 (1:14.345)       13:14.229 (1:15.415)       14:28.658 (1:14.429)
      15:42.767 (1:14.109)       16:55.615 (1:12.848)       18:05.667 (1:10.052)
 
Men 75-79 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Rubin, Bruce              76 Philadelphia                DQ   bent knee
       1:49.012 (1:49.012)        3:48.780 (1:59.768)        5:48.576 (1:59.796)
USATF.tv
NationWide