USATF.tv
NationWide

Event Listing

Event Logo 2018 USATF National Youth Outdoor Championships
Tuesday, June 26, 2018 - Sunday, July 1, 2018
College at Brockport, SUNY
Brockport, NY





photos      interviews      results     meet website

PHOTOS
IMG_5921 IMG_5999
IMG_5967 IMG_6009
IMG_5984 Irish-Bramble_Aaron


INTERVIEWS
video interviews will be posted here following the meet.  

NEW YORK RESULTS SCOREBOARD    live meet results

Place

Name

Division

Event

Club

Performance

1

Aisha Wajid

8u girls

800m

VO2Max TC

2:46.26

1

Aisha Wajid

8u girls

1500m

VO2Max TC

5:45.82

1

Juliette Salazar

13-14 girls

800m

New York Starz

2:19.11

1

Juliette Salazar

13-14 girls

1500m

New York Starz

4:49.94

1

Tori Daniels

13-14 girls

200m

New York Novas

25.67

1

Aidan Ke

11-12 boys

800m

TSC TC of NY

2:20.32

1

Adia Palmer

15-16 girls

800m

Metropolis TC

2:18.86

1

Michael Rodriguez-King

13-14 boys

1500m

Island Express TC

4:22.16

1

Chase Burns

11-12 boys

80m hurdles

New York Novas

13.01

1

Shamali-kalil Whittle

13-14 boys

100m hurdles

MySprintClub

13.52

1

Vincenzo Rapacciuolo

11-12 boys

Shot Put

unattached

9.90m

1

Jana Alhagiko

8u girls

Javelin Throw

Ocean Breeze Wave Run

13.18m

1

Brianna Thomas

15-16 girls

Javelin Throw

In Motion

32.94m

1

Peter Seymour

17-18 boys

Javelin Throw

unattached

51.19m

1

Kira Lindner

15-16 girls

Hammer Throw

unattached

42.87m

1

Aaron Irish-Bramble

9-10 boys

Triathlon

Notre Dame TC

775 pts.

1

Panthers TC - CS21

9-10 girls

4x100m Relay

 

57.97

1

NY Novas - A

11-12 girls

4x100m Relay

 

53.24

1

New York Novas

13-14 girls

4x100m Relay

 

52.35

1

Ocean Breeze Wave Run

13-14 boys

4x100m relay

 

50.47

1

NY Novas - A

11-12 girls

4x400m Relay

 

4:22.55

1

Generation Youth of America

11-12 boys

4x400m relay

 

5:56.68

1

Chelsea Greyhounds

13-14 girls

4x800m Relay

 

10:26.16

2

Brianna White

15-16 girls

100m

Chelsea Greyhounds

12.57

2

Clevon McPherson

11-12 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

27.23

2

Malina Rodriguez-King

8u girls

400m

Island Express TC

1:15.48

2

Nathaniel Johnson

11-12 boys

400m

Notre Dame TC

59.83

2

Malina Rodriguez-King

8u girls

800m

Island Express TC

2:48.03

2

Alissa Graham

11-12 girls

800m

Club44

2:20.65

2

Michael Rodriguez-King

13-14 boys

800m

Island Express TC

2:03.36

2

Zakiya Scott

17-18 girls

800m

Medgar Evers Cougars TC

2:26.49

2

Ariana Wise

9-10 girls

1500m

Club44

5:23.66

2

Alissa Graham

11-12 girls

1500m

Club44

4:56.16

2

Aidan Ke

11-12 boys

1500m

TSC TC of NY

4:50.61

2

Kimora Ruelas

11-12 girls

3000m

288 TC Coney Island

11:07.08

2

Kamilah Alabi

11-12 girls

80m Hurdles

New York Novas

13.52

2

Nathaniel Johnson

11-12 boys

80m hurdles

Notre Dame TC

14.14

2

Madelyn Marquez

15-16 girls

100m Hurdles

Chelsea Greyhounds

15.24

2

Tori Daniels

13-14 girls

200m Hurdles

New York Novas

28.87

2

Aaron Irish-Bramble

9-10 boys

High Jump

Notre Dame TC

1.30m

2

Walter Barrows

11-12 boys

High Jump

New York Novas

1.40m

2

Adia Palmer

15-16 girls

High Jump

Metropolis TC

1.45m

2

Thomas Lucci

8u boys

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

3.43m

2

Jana Alhagiko

8u girls

Shot Put

Ocean Breeze Wave Run

5.49m

2

Nieasia Thomas

17-18 girls

Javelin Throw

In Motion

31.83m

2

Achilles Mouzakis

15-16 boys

Hammer Throw

unattached

42.50m

2

Ashleigh Convery

17-18 girls

Hammer Throw

unattached

41.83m

2

VO2Max TC

8u girls

4x100m Relay

 

1:14.54

2

NY Novas - B

11-12 girls

4x100m Relay

 

53.76

2

Ocean Breeze Wave Run

13-14 girls

4x100m Relay

 

52.73

2

VO2Max TC

8u girls

4x400m Relay

 

5:49.87

2

288 TC Coney Island

9-10 girls

4x400m Relay

 

5:28.93

2

NY Novas - B

11-12 girls

4x400m Relay

 

4:27.18

3

Jamel Rankine

8u boys

100m

New York Novas

15.89

3

Kcaysha Medas-King

11-12 girls

100m

unattached

13.43

3

Shamali-kalil Whittle

13-14 boys

100m

MySprintClub

11.54

3

Jamel Rankine

8u boys

200m

New York Novas

32.27

3

Kcaysha Medas-King

11-12 girls

200m

unattached

26.88

3

Chase Burns

11-12 boys

200m

New York Novas

27.24

3

Elijah Lewis

8u boys

400m

Panthers TC - CS21

1:14.28

3

Jahi Roberts

15-16 boys

400m

Medgar Evers Cougars TC

51.39

3

Anissa Moore

13-14 girls

800m

unattached

2:22.91

3

Kyle Schmits

8u boys

1500m

Notre Dame TC

6:07.27

3

Wilem Wikstrom

9-10 boys

1500m

Chelsea Greyhounds

5:06.92

3

Rihanna Defreitas

11-12 girls

1500m

New York Starz

5:09.58

3

Aidan Ke

11-12 boys

3000m

TSC TC of NY

10:32.61

3

Juliette Salazar

13-14 girls

3000m

New York Starz

10:45.83

3

Frieja White

17-18 girls

3000m

Medgar Evers Cougars TC

13.25.04

3

Brianna Lindo

11-12 girls

80m Hurdles

New York Novas

14.16

3

Jayden Edwards

11-12 boys

Long Jump

288 TC Coney Island

4.34m

3

Tyaja Thomas

13-14 girls

Javelin Throw

In Motion

23.77m

3

Kyle Snow

11-12 boys

Pentathlon

Notre Dame TC

1360 pts.

3

Grace Adeyeye

13-14 girls

Pentathlon

New York Starz

1986 pts.

3

Ocean Breeze Wave Run

13-14 girls

4x400m Relay

 

4:29.19

4

Thomas Lucci

8u boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

16.21

4

Jeneya Nevins

9-10 girls

100m

Panthers TC - CS21

15.06

4

Sierra Passee

11-12 girls

100m

New York Novas

13.48

4

Clevon McPherson

11-12 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

13.54

4

Brianna Kennedy

9-10 girls

200m

Panthers TC - CS21

30.48

4

Brianna White

15-16 girls

200m

Chelsea Greyhounds

25.72

4

Clevon McPherson

11-12 boys

400m

Ocean Breeze Wave Run

1:02.17

4

Matthew Faria

13-14 boys

400m

New York Novas

53.87

4

Tatyana Quinonez

17-18 girls

400m

Medgar Evers Cougars TC

59.90

4

Annalisa Sabatino

9-10 girls

800m

Island Express TC

2:40.66

4

Wilem Wikstrom

9-10 boys

800m

Chelsea Greyhounds

2:37.39

4

Rihanna Defreitas

11-12 girls

800m

New York Starz

2:26.92

4

Ishil Kirkhan

13-14 girls

1500m

TSC TC of NY

4:57.18

4

Ishil Kirkhan

13-14 girls

3000m

TSC TC of NY

10:56.64 

4

Jillisa Morris

17-18 girls

100m Hurdles

Chelsea Greyhounds

16.36

4

Zakiya Scott

17-18 girls

400m Hurdles

Medgar Evers Cougars TC

1:08.68

4

Kirsten Harper

8u girls

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

2.73m

4

Timothy Auxtin

13-14 boys

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

5.10m

4

Adia Palmer

15-16 girls

Long Jump

Metropolis TC

4.95m

4

Ayanie Thomas

11-12 girls

Shot Put

In Motion

8.64m

4

Tyaja Thomas

13-14 girls

Shot Put

In Motion

10.33m

4

Brianna Thomas

15-16 girls

Shot Put

In Motion

10.63m

4

Vincenzo Rapacciuolo

11-12 boys

Discus Throw

unattached

18.53

4

Tyaja Thomas

13-14 girls

Discus Throw

In Motion

23.51m

4

Kira Lindner

15-16 girls

Discus Throw

unattached

35.41m

4

288 TC Coney Island

11-12 girls

4x400m Relay

 

4:50.82

5

Arianna Henry

8u girls

100m

New York Novas

16.10

5

Jamelll Baxter Jr

8u boys

100m

Panthers TC - CS21

16.26

5

Brianna Kennedy

9-10 girls

100m

Panthers TC - CS21

14.76

5

Alana Moore

11-12 girls

100m

unattached

13.50

5

Nathaniel Johnson

11-12 boys

100m

Notre Dame TC

13.56

5

Tremell Gill

17-18 boys

100m

Medgar Evers Cougars TC

11.65

5

Amora Johnson

8u girls

200m

Panthers TC - CS21

34.41

5

Elijah Lewis

8u boys

200m

Panthers TC - CS21

33.46

5

Ariana Wise

9-10 girls

400m

Club44

1:10.77

5

Kcaysha Medas-King

11-12 girls

400m

unattached

1:02.53

5

Alissa Graham

11-12 girls

400m

Club44

1:02.83

5

Avionne Barnes

13-14 girls

800m

VO2Max TC

2:30.38

5

Tatyana Quinonez

17-18 girls

800m

Medgar Evers Cougars TC

2:28.74

5

Melanie Romero

9-10 girls

1500m

Notre Dame TC

5:34.55

5

Noah Brightman

13-14 boys

1500m

unattached

4:37.03

5

Colman Shaver

15-16 boys

1500m

Chelsea Greyhounds

4:21.98

5

Antoinette Galloway

13-14 girls

200m Hurdles

New York Novas

30.10

5

Adia Palmer

15-16 girls

400m Hurdles

Metropolis TC

1:03.20

5

Lucy Vayo

17-18 girls

3000m Race Walk

unattached

17:41.03

5

Kahla Johnson

8u girls

Shot Put

Notre Dame TC

4.71m

5

Kyle Snow

11-12 boys

Shot Put

Notre Dame TC

7.94m

5

Brianna Thomas

15-16 girls

Discus Throw

In Motion

29.56m

5

Kyle Schmits

8u boys

Javelin Throw

Notre Dame TC

11.04m

5

Jaden Snow

13-14 boys

Pentathlon

Notre Dame TC

1805 pts.

6

Carter Boston

8u boys

100m

Panthers TC - CS21

16.34

6

Amira Hopson

9-10 girls

100m

Panthers TC - CS21

15.01

6

Kobe Swift

9-10 boys

100m

New York Novas

14.99

6

Amela Gullap

11-12 girls

100m

New York Novas

13.59

6

Walter Barrows

11-12 boys

100m

New York Novas

13.59

6

Carter Boston

8u boys

200m

Panthers TC - CS21

34.03

6

Alana Moore

11-12 girls

200m

unattached

27.95

6

Matthew Faria

13-14 boys

200m

New York Novas

24.44

6

Rihanna Defreitas

11-12 girls

400m

New York Starz

1:04.30

6

Zakiya Scott

17-18 girls

400m

Medgar Evers Cougars TC

1:00.77

6

Ariana Wise

9-10 girls

800m

Club44

2:41.45

6

Itamar Pres

15-16 boys

800m

Chelsea Greyhounds

2:03.28

6

Aneika Owolabi-Fajana

9-10 girls

1500m

288 TC Coney Island

5:36.17

6

Kimora Ruelas

11-12 girls

1500m

288 TC Coney Island

5:14.79

6

Jacob Kosilla

13-14 boys

3000m

unattached

10:11.61

6

Julia Plawiak

13-14 girls

100m Hurdles

Notre Dame TC

16.51

6

Jillisa Morris

17-18 girls

400m Hurdles

Chelsea Greyhounds

1:10.69

6

Zuma Guialdo

17-18 boys

400m hurdles

Chelsea Greyhounds

59.30

6

Raiden Guialdo

17-18 boys

400m hurdles

Chelsea Greyhounds

59.30

6

Peter Trapani Jr

8u boys

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

2.87m

6

Lauren Rodriguez

9-10 girls

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

3.49m

6

Jaden Snow

13-14 boys

Triple Jump

Notre Dame TC

9.58

6

Nieasia Thomas

17-18 girls

Shot Put

In Motion

9.35

6

Ayanie Thomas

11-12 girls

Discus Throw

In Motion

15.82m

6

Nieasia Thomas

17-18 girls

Discus Throw

In Motion

23.49m

6

Ayanie Thomas

11-12 girls

Javelin Throw

In Motion

21.10

7

Kimmia Heywood

8u girls

100m

Panthers TC - CS21

16.28

7

Tyler Nelson

8u boys

100m

Panthers TC - CS21

16.44

7

Chelsie Burns

9-10 girls

100m

New York Novas

15.20

7

Kameron Manuel

9-10 boys

100m

Panthers TC - CS21

15.18

7

Jamelll Baxter Jr

8u boys

200m

Panthers TC - CS21

34.06

7

Kobe Swift

9-10 boys

200m

New York Novas

31.98

7

Trinity Willis

13-14 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

27.07

7

Joseph Morone

15-16 boys

200m

Chelsea Greyhounds

24.14

7

Sky Williams

9-10 girls

800m

VO2Max TC

2:41.45

7

Raiden Guialdo

17-18 boys

800m

Chelsea Greyhounds

2:07.42

7

Sky Williams

9-10 girls

1500m

VO2Max TC

5:38.02

7

Kyle Snow

11-12 boys

80m hurdles

Notre Dame TC

21.47

7

Antoinette Galloway

13-14 girls

100m Hurdles

New York Novas

16.83

7

Sarai Ayarza

15-16 girls

400m Hurdles

Medgar Evers Cougars TC

1:12.50

7

Jackson Clark

17-18 boys

400m hurdles

Chelsea Greyhounds

1:00.37

7

Khloe Harrigan

11-12 girls

Long Jump

New York Novas

3.54m

7

Tobias Dicker

11-12 boys

Long Jump

unattached

3.93

7

Janee' Patterson

17-18 girls

Long Jump

Metropolis TC

4.38m

7

Eugenie Dicker

15-16 girls

Triple Jump

unattached

9.34m

8

Amora Johnson

8u girls

100m

Panthers TC - CS21

16.36

8

Matthew Faria

13-14 boys

100m

New York Novas

12.26

8

Arianna Henry

8u girls

200m

New York Novas

35.36

8

Thomas Lucci

8u boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

34.20

8

Amira Hopson

9-10 girls

200m

Panthers TC - CS21

31.97

8

Amela Gullap

11-12 girls

200m

New York Novas

28.25

8

Landon Recio

9-10 boys

800m

TSC TC of NY

2:24.40

8

Deneen Leslie

11-12 girls

800m

New York Novas

2:44.65

8

Jacob Kosilla

13-14 boys

800m

unattached

2:14.94

8

Khadijah Diallo

9-10 girls

1500m

Club44

5:34.02

8

Landon Recio

9-10 boys

1500m

TSC TC of NY

5:28.52

8

Zuma Guialdo

17-18 boys

110m hurdles

Chelsea Greyhounds

16.26

8

Frieja White

17-18 girls

400m Hurdles

Medgar Evers Cougars TC

1:18.26

8

Peter Krish

15-16 boys

Discus Throw

unattached

31.96m

8

Bennett Marquez

13-14 boys

Javelin Throw

Chelsea Greyhounds

24.27m

8

Conor Convery

15-16 boys

Hammer Throw

unattached

31.37m

9

Peter Trapani Jr

8u boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

17.10

9

Trinity Willis

13-14 girls

100m

Ocean Breeze Wave Run

13.44

9

Ryan Williams

9-10 boys

200m

New York Starz

32.05

9

Jahi Roberts

15-16 boys

200m

Medgar Evers Cougars TC

24.41

9

Annalisa Sabatino

9-10 girls

400m

Island Express TC

1:12.16

9

D'angelo Brown

11-12 boys

400m

Generation Youth of America

1:10.46

9

Aissatou Diallo

8u girls

800m

Club44

3:14.56

9

Lauren Rodriguez

9-10 girls

800m

Ocean Breeze Wave Run

2:49.80

9

D'angelo Brown

11-12 boys

800m

Generation Youth of America

2:41.99

9

Jordan Recio

8u girls

1500m

TSC TC of NY

7:05.46

9

Acadia Helfand

13-14 girls

1500m

Chelsea Greyhounds

5:21.17

9

Jacob Kosilla

13-14 boys

1500m

unattached

4:39.02

9

Acadia Helfand

13-14 girls

3000m

Chelsea Greyhounds

11:29.99

9

Roberto Schneiger

17-18 boys

3000m

Chelsea Greyhounds

10:08.51

9

Grace Adeyeye

13-14 girls

100m Hurdles

New York Starz

17.01

9

Kyle Snow

11-12 boys

High Jump

Notre Dame TC

1.25m

9

Jason Houle

9-10 boys

Shot Put

Ocean Breeze Wave Run

4.02m

9

Grace Adeyeye

13-14 girls

Shot Put

New York Starz

7.52m

10

Kirsten Harper

8u girls

100m

Ocean Breeze Wave Run

17.49

10

Kyle Schmits

8u boys

100m

Notre Dame TC

17.22

10

Ryan Williams

9-10 boys

100m

New York Starz

15.66

10

Khloe Harrigan

11-12 girls

100m

New York Novas

14.07

10

Peter Trapani Jr

8u boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

35.43

10

Jeneya Nevins

9-10 girls

200m

Panthers TC - CS21

31.55

10

Jayden Edwards

11-12 boys

200m

288 TC Coney Island

29.93

10

Kendall Archer

13-14 girls

200m

New York Novas

27.62

10

Patricia Thomas

8u girls

400m

VO2Max TC

1:25.83

10

Alana Moore

11-12 girls

400m

unattached

1:01.97

10

Sakinah Wajid

8u girls

1500m

VO2Max TC

7:26.29

10

Amelia Wikstrom

13-14 girls

1500m

Chelsea Greyhounds

5:22.67

10

Itamar Pres

15-16 boys

1500m

Chelsea Greyhounds

4:32.38

10

Julia Plawiak

13-14 girls

200m Hurdles

Notre Dame TC

NT

10

Sky Williams

9-10 girls

Long Jump

VO2Max TC

2.86m

10

Eugenie Dicker

15-16 girls

Long Jump

unattached

4.60m

10

Andre Chen

15-16 boys

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

5.51m

10

Aaron Irish-Bramble

9-10 boys

Javelin Throw

Notre Dame TC

21.12m

11

Mark Garcia

11-12 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

14.78

11

Madelyn Marquez

15-16 girls

100m

Chelsea Greyhounds

13.15

11

Andre Chen

15-16 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

12.49

11

Jillisa Morris

17-18 girls

100m

Chelsea Greyhounds

13.12

11

Kimmia Heywood

8u girls

200m

Panthers TC - CS21

29.40

11

Tyler Nelson

8u boys

200m

Panthers TC - CS21

36.06

11

Kameron Manuel

9-10 boys

200m

Panthers TC - CS21

32.29

11

Ella Faria

11-12 girls

200m

New York Novas

28.58

11

Mark Garcia

11-12 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

30.08

11

Olivia Zadvinskiy

13-14 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

27.87

11

Jayden Edwards

11-12 boys

400m

288 TC Coney Island

1:11.45

11

Jordan Recio

8u girls

800m

TSC TC of NY

3:24.24

11

Bennett Marquez

13-14 boys

200m hurdles

Chelsea Greyhounds

33.15

11

Alvin Chen

9-10 boys

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

2.85m

11

Krystal Kellum

15-16 girls

Long Jump

Medgar Evers Cougars TC

4.59m

11

Katelyn Houle

13-14 girls

Shot Put

Ocean Breeze Wave Run

7.40m

11

Ryan Williams

9-10 boys

Javelin Throw

New York Starz

20.70m

12

Rihanna Garcia

9-10 girls

100m

288 TC Coney Island

15.67

12

Chelsie Burns

9-10 girls

200m

New York Novas

31.79

12

Xerxes Mehta

9-10 boys

200m

Chelsea Greyhounds

32.72

12

Kaela Swift

11-12 girls

200m

New York Novas

28.87

12

Maurice Alexander

15-16 boys

200m

Medgar Evers Cougars TC

24.72

12

Aissatou Diallo

8u girls

400m

Club44

1:27.49

12

Michael Perez

13-14 boys

400m

Ocean Breeze Wave Run

59.95

12

Sandra Rivera

8u girls

800m

VO2Max TC

3:25.18

12

Khadijah Diallo

9-10 girls

800m

Club44

2:51.35

12

Nuru Jobe

9-10 boys

1500m

Notre Dame TC

6:02.44

12

Alannah Campbell

11-12 girls

1500m

VO2Max TC

5:50.13

12

Roberto Schneiger

17-18 boys

1500m

Chelsea Greyhounds

4:53.53

12

Saranda Capani

13-14 girls

200m Hurdles

Island Express TC

32.39

12

Sarai Ayarza

15-16 girls

Long Jump

Medgar Evers Cougars TC

4.57m

12

Timothy Auxtin

13-14 boys

Shot Put

Ocean Breeze Wave Run

9.89m

12

Rachel Houle

11-12 girls

Javelin Throw

Ocean Breeze Wave Run

8.87

13

Judera Burnham

8u girls

100m

Panthers TC - CS21

18.11

13

Xerxes Mehta

9-10 boys

100m

Chelsea Greyhounds

16.00

13

Jahmir Medina

11-12 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

14.93

13

Kendall Archer

13-14 girls

100m

New York Novas

13.67

13

Timothy Auxtin

13-14 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

12.83

13

Cameron Mair

9-10 boys

200m

New York Starz

32.95

13

Kalik Kassim

9-10 boys

400m

288 TC Coney Island

1:17.82

13

Maurice Alexander

15-16 boys

400m

Medgar Evers Cougars TC

56.43

13

Aneika Owolabi-Fajana

9-10 girls

800m

288 TC Coney Island

2:54.33

13

Xaera Mehta

9-10 girls

1500m

Chelsea Greyhounds

6:04.53

13

D'angelo Brown

11-12 boys

1500m

Generation Youth of America

5:14.44

13

Tyaja Thomas

13-14 girls

100m Hurdles

In Motion

19.00

13

Grace Adeyeye

13-14 girls

Long Jump

New York Starz

3.97m

13

Rachel Houle

11-12 girls

Shot Put

Ocean Breeze Wave Run

4.47m

13

Nuru Jobe

9-10 boys

Javelin Throw

Notre Dame TC

17.71m

14

Kylee Alexander

8u girls

100m

Panthers TC - CS21

18.24

14

Tyreesa Garnes

11-12 girls

100m

New York Novas

14.37

14

Olivia Zadvinskiy

13-14 girls

100m

Ocean Breeze Wave Run

13.67

14

Vincenzo Bruno

13-14 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

12.87

14

Janee' Patterson

17-18 girls

100m

Metropolis TC

13.36

14

Kalik Kassim

9-10 boys

200m

288 TC Coney Island

35.27

14

Jahmir Medina

11-12 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

30.91

14

Andre Chen

15-16 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

25.62

14

Jackson Clark

17-18 boys

200m

Chelsea Greyhounds

24.31

14

Kunusasha Medas-king

8u girls

400m

unattached

1:31.04

14

Sarai Ayarza

15-16 girls

400m

Medgar Evers Cougars TC

1:05.73

14

Matthew Resnick

15-16 boys

400m

Medgar Evers Cougars TC

57.25

14

Sakinah Wajid

8u girls

800m

VO2Max TC

3:35.57

14

Xaera Mehta

9-10 girls

800m

Chelsea Greyhounds

2:54.38

14

Matthew Resnick

15-16 boys

800m

Medgar Evers Cougars TC

2:17.89

14

Grace Adeyeye

13-14 girls

200m Hurdles

New York Starz

33.03

14

Madelyn Renna

9-10 girls

Long Jump

Ocean Breeze Wave Run

2.75m

15

Kunusasha Medas-king

8u girls

100m

unattached

18.38

15

Taylor Haskins

13-14 girls

100m

New York Novas

13.68

15

Mariam Wajid

8u girls

200m

VO2Max TC

52.52

15

Salyna Jackson

11-12 girls

200m

New York Novas

29.26

15

Vincenzo Bruno

13-14 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

26.78

15

Tremell Gill

17-18 boys

200m

Medgar Evers Cougars TC

24.46

15

Faydia Thompson

15-16 girls

400m

Medgar Evers Cougars TC

1:06.50

15

Charlotte Levenson

13-14 girls

800m

Chelsea Greyhounds

2:39.19

15

Bolo Guialdo

9-10 boys

1500m

Chelsea Greyhounds

6:17.59

15

Esme' Hermann

13-14 girls

200m Hurdles

Island Express TC

33.25

15

Esme' Hermann

13-14 girls

Long Jump

Island Express TC

3.73m

15

Bolo Guialdo

9-10 boys

Javelin Throw

Chelsea Greyhounds

10.36

16

Amelia Grant

9-10 girls

100m

Panthers TC - CS21

15.92

16

Jamal Stoute

11-12 boys

100m

Generation Youth of America

16.73

16

Krystal Kellum

15-16 girls

100m

Medgar Evers Cougars TC

13.32

16

Rihanna Garcia

9-10 girls

200m

288 TC Coney Island

32.03

16

Michael Perez

13-14 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

27.23

16

Eugenie Dicker

15-16 girls

400m

unattached

1:07.03

16

Bolo Guialdo

9-10 boys

800m

Chelsea Greyhounds

2:59.16

16

Faydia Thompson

15-16 girls

800m

Medgar Evers Cougars TC

2:47.07

16

Taylor Haskins

13-14 girls

200m Hurdles

New York Novas

33.45

16

Chichi Emukah

15-16 girls

Long Jump

288 TC Coney Island

4.00m

17

Lawrence Carthen Jr

11-12 boys

100m

Generation Youth of America

17.04

17

Kievon Harper

13-14 boys

100m

Ocean Breeze Wave Run

13.68

17

Chichi Emukah

15-16 girls

100m

288 TC Coney Island

13.42

17

Debra Norwood

11-12 girls

200m

288 TC Coney Island

29.96

17

Kievon Harper

13-14 boys

200m

Ocean Breeze Wave Run

27.36

17

Mariam Wajid

8u girls

400m

VO2Max TC

1:51.50

17

Chichi Emukah

15-16 girls

400m

288 TC Coney Island

1:07.97

17

Kalik Kassim

9-10 boys

800m

288 TC Coney Island

3:02.34

17

Olivia Facey

11-12 girls

800m

288 TC Coney Island

2:49.50

17

Leopold Hermann

11-12 boys

1500m

Island Express TC

5.33.19

17

Jaden Snow

13-14 boys

Shot Put

Notre Dame TC

7.60M

18

Antuawn Stewart

11-12 boys

100m

Generation Youth of America

17.25

18

William Stoute

13-14 boys

100m

Generation Youth of America

16.15

18

Amelia Grant

9-10 girls

200m

Panthers TC - CS21

33.17

18

Lawrence Carthen Jr

11-12 boys

200m

Generation Youth of America

37.48

18

Cameron Mair

9-10 boys

800m

New York Starz

3:04.33

18

Alannah Campbell

11-12 girls

800m

VO2Max TC

2:50.59

18

Charlotte Levenson

13-14 girls

1500m

Chelsea Greyhounds

5:38.33

19

Eva Rice

13-14 girls

100m

Ocean Breeze Wave Run

14.27

19

Antuawn Stewart

11-12 boys

200m

Generation Youth of America

37.84

19

Debra Norwood

11-12 girls

400m

288 TC Coney Island

1:09.29

19

Janae Green-Lee

9-10 girls

800m

288 TC Coney Island

3:14.89

19

Alvin Chen

9-10 boys

800m

Ocean Breeze Wave Run

3:09.96

20

Mariam Wajid

8u girls

100m

VO2Max TC

23.88

20

Amirah Lindsay

11-12 girls

100m

New York Novas

14.86

20

Nicholas Rapacciuolo

13-14 boys

200m

unattached

27.81

20

Krystal Kellum

15-16 girls

200m

Medgar Evers Cougars TC

27.71

20

Madelyn Renna

9-10 girls

400m

Ocean Breeze Wave Run

1:23.44

20

Sofia Trapani

9-10 girls

800m

Ocean Breeze Wave Run

3:15.10

21

Saphire Davis

11-12 girls

100m

New York Novas

14.95

21

Avionne Barnes

13-14 girls

200m

VO2Max TC

29.56

21

Sofia Trapani

9-10 girls

400m

Ocean Breeze Wave Run

1:24.43

21

Neveah Jennette

11-12 girls

800m

VO2Max TC

3:06.84

22

Lynise Mclean

9-10 girls

100m

288 TC Coney Island

16.63

22

Lynise Mclean

9-10 girls

200m

288 TC Coney Island

34.37

22

Eva Rice

13-14 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

29.56

22

William Stoute

13-14 boys

200m

Generation Youth of America

34.36

22

Alissa Rivera

9-10 girls

400m

VO2Max TC

1:25.14

23

Saranda Capani

13-14 girls

200m

Island Express TC

29.71

23

Chichi Emukah

15-16 girls

200m

288 TC Coney Island

28.10

24

Aniya Dixon

11-12 girls

200m

288 TC Coney Island

33.11

24

Olivia Facey

11-12 girls

400m

288 TC Coney Island

1:14.29

25

Aqueelah Williams

13-14 girls

100m

Ocean Breeze Wave Run

14.47

25

Alannah Campbell

11-12 girls

400m

VO2Max TC

1:15.89

26

Madelyn Renna

9-10 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

35.41

26

Aqueelah Williams

13-14 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

29.93

26

Janae Green-Lee

9-10 girls

400m

288 TC Coney Island

1:27.07

27

Alissa Rivera

9-10 girls

100m

VO2Max TC

16.99

27

Ella Alvarez

13-14 girls

100m

Ocean Breeze Wave Run

14.74

27

Ella Alvarez

13-14 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

30.28

27

Neveah Jennette

11-12 girls

400m

VO2Max TC

1:19.83

28

Neveah Jennette

11-12 girls

200m

VO2Max TC

34.30

28

Aniya Dixon

11-12 girls

400m

288 TC Coney Island

1:20.16

31

Katelyn Houle

13-14 girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

31.22

32

Alissa Rivera

9-10 girls

200m

VO2Max TC

37.72

-

Kirsten Harper

8u girls

200m

Ocean Breeze Wave Run

DQ

-

Kunusasha Medas-king

8u girls

200m

unattached

DQ

-

Jamal Stoute

11-12 boys

200m

Generation Youth of America

DQ

-

Shamali-kalil Whittle

13-14 boys

200m

MySprintClub

DQ

-

Janee' Patterson

17-18 girls

200m

Metropolis TC

DQ

-

Ary'asia Andrews-Washington

8u girls

400m

VO2Max TC

DQ

-

Cameron Mair

9-10 boys

400m

New York Starz

DQ

-

Anissa Moore

13-14 girls

400m

unattached

DQ

-

Joseph Morone

15-16 boys

400m

Chelsea Greyhounds

DQ

-

Colman Shaver

15-16 boys

3000m

Chelsea Greyhounds

DNF

-

Nicholas Rapacciuolo

13-14 boys

High Jump

unattached

NM

-

Jaden Snow

13-14 boys

High Jump

Notre Dame TC

NM

-

Panthers TC - CS21

8u boys

4x100m relay

 

DQ

Q

Arianna Henry

8u girls

100m - 1st rd.

New York Novas

16.11

Q

Amora Johnson

8u girls

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

16.09

Q

Kimmia Heywood

8u girls

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

16.45

Q

Jamel Rankine

8u boys

100m - 1st rd.

New York Novas

15.78

Q

Thomas Lucci

8u boys

100m - 1st rd.

Ocean Breeze Wave Run

16.29

Q

Jamelll Baxter Jr

8u boys

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

16.26

Q

Tyler Nelson

8u boys

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

16.48

Q

Carter Boston

8u boys

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

16.20

Q

Brianna Kennedy

9-10 girls

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

14.65

Q

Amira Hopson

9-10 girls

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

14.98

Q

Chelsie Burns

9-10 girls

100m - 1st rd.

New York Novas

15.37

Q

Kobe Swift

9-10 boys

100m - 1st rd.

New York Novas

14.88

Q

Kameron Manuel

9-10 boys

100m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

15.21

Q

Alana Moore

11-12 girls

100m - 1st rd.

unattached

13.76

Q

Amela Gullap

11-12 girls

100m - 1st rd.

New York Novas

13.48

Q

Sierra Passee

11-12 girls

100m - 1st rd.

New York Novas

13.63

Q

Kcaysha Medas-King

11-12 girls

100m - 1st rd.

unattached

13.77

Q

Clevon McPherson

11-12 boys

100m - 1st rd.

Ocean Breeze Wave Run

13.54

Q

Walter Barrows

11-12 boys

100m - 1st rd.

New York Novas

14.01

Q

Nathaniel Johnson

11-12 boys

100m - 1st rd.

Notre Dame TC

13.62

Q

Shamali-kalil Whittle

13-14 boys

100m - 1st rd.

MySprintClub

11.68

Q

Matthew Faria

13-14 boys

100m - 1st rd.

New York Novas

12.10

Q

Brianna White

15-16 girls

100m - 1st rd.

Chelsea Greyhounds

12.77

Q

Tremell Gill

17-18 boys

100m - 1st rd.

Medgar Evers Cougars TC

11.78

Q

Amora Johnson

8u girls

200m - 1st rd.

Panthers TC - CS21

34.20