Licensed to Ocean Breeze Athletic Complex - Site License  HY-TEK's Meet Manager
                    2016 National Youth Preview - 3/6/2016                     
                         Ocean Breeze Athletic Complex                         
                                    Results                                    
 
55 Meter  8 & Under  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1    84 Weiner, Sophia         Foundation T              9.50  
  2    33 Thompson, Abriyah      Elite ner              9.76  
  3   196 Sabatino, Annalisa     Unattached               10.13  
 
200 Meter  8 & Under  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    33 Thompson, Abriyah      Elite ner             36.46  
  2   196 Sabatino, Annalisa     Unattached               37.97  
 
Long Jump 8 & Under  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   196 Sabatino, Annalisa     Unattached               1.97m  
 
55 Meter  9-10  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    65 Daley, Logan           Explosion Tr              8.06  
  2    25 Colvin, Sierra         Elite ner              8.71  
  3    12 Washington, Jacque     Club44                    8.76  
  4    64 Bristol, Jenesis       Explosion Tr              9.11  
  5    68 Johnson, Mikayla       Explosion Tr              9.53  
  6   209 Bell, Adysen           Viper TC                 10.24  
  7   174 Lavale, Rosanna        The Camp                 10.26  
  8   139 Torretta, Kayla        Ocean Breeze             10.32  
 
200 Meter  9-10  Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    65 Daley, Logan           Explosion Tr             29.39   1 
  2    25 Colvin, Sierra         Elite ner             30.53   1 
  3    12 Washington, Jacque     Club44                   31.18   1 
  4    27 Holt, Nylah            Elite ner             33.11   1 
  5    64 Bristol, Jenesis       Explosion Tr             34.60   2 
  6    78 Hawkins, Kashya        Foundation T             35.50   1 
  7    68 Johnson, Mikayla       Explosion Tr             36.32   2 
  8   139 Torretta, Kayla        Ocean Breeze             38.81   3 
  9   174 Lavale, Rosanna        The Camp                 39.04   2 
 10   193 Korbul, Ashley         Unattached               42.88   3 
 
800 Meter  9-10  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     8 Graham, Alissa         Club44                 2:36.68  
  2    27 Holt, Nylah            Elite ner           3:02.54  
  3    90 Bacchas, Zaqiyah       Fuse Academy           3:33.76  
 
1500 Meter  9-10  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     8 Graham, Alissa         Club44                 5:17.90  
  2   101 Victoria, Sahar        Island Expre           5:30.64  
 
High Jump 9-10  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    78 Hawkins, Kashya        Foundation T             1.16m  
  2   193 Korbul, Ashley         Unattached               0.91m  
 
Long Jump 9-10  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    78 Hawkins, Kashya        Foundation T             3.73m  
  2   209 Bell, Adysen           Viper TC                 2.78m  
  3   193 Korbul, Ashley         Unattached               2.19m  
 
Shot Put 9-10  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    97 Nicholson, Saige       Hackensack J             6.60m  
  2   134 Houle, Rachel          Ocean Breeze             2.63m  
 
55 Meter  11-12  Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   161 Charles, Aniyah        Plainfield T              7.99   1 
  2    66 Dennis, Jahmilia       Explosion Tr              8.13   1 
  3    81 Robinson, Ariann       Foundation T              8.20   1 
  4    34 Thompson, Ajanae       Elite ner              8.32   2 
  5    85 Weiner, Stephanie      Foundation T              8.33   1 
  6    67 James, Ana             Explosion Tr              8.65   2 
  7    11 Strong, Leah           Club44                    8.73   1 
  8    31 Small, Lindsey         Elite ner              8.87   2 
  9    13 Wynter, Jada           Club44                    9.01   2 
 10   173 Lavale, Adrianna       The Camp                  9.65   2 
 
200 Meter  11-12  Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1   161 Charles, Aniyah        Plainfield T             28.33   1 
  2    66 Dennis, Jahmilia       Explosion Tr             28.80   1 
  3   164 Brown, Kortney         The Camp                 29.11   1 
  4    34 Thompson, Ajanae       Elite ner             29.34   2 
  5    85 Weiner, Stephanie      Foundation T             29.97   2 
  6    11 Strong, Leah           Club44                   30.42   2 
  7    91 Lewis, Jucenia         Fuse Academy             30.99   3 
  8    82 Rodriguez, Jaliah      Foundation T             31.15   1 
  9    81 Robinson, Ariann       Foundation T             31.26   1 
 10    38 Young-Bey, Allahja     Elite ner             31.36   3 
 11    31 Small, Lindsey         Elite ner             32.28   2 
 12   210 Bell, Sydni            Viper TC                 32.47   2 
 13    67 James, Ana             Explosion Tr             32.55   3 
 14    13 Wynter, Jada           Club44                   33.71   3 
 15   173 Lavale, Adrianna       The Camp                 33.97   4 
 16   140 Torretta, Madison      Ocean Breeze             34.33   3 
 17    24 Castles, Katie         Elite ner             34.64   4 
 18    32 Srinivasan, Shivan     Elite ner             34.84   3 
 19   197 Sabatino, Isabella     Unattached               39.44   4 
 
800 Meter  11-12  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Nyinah, Maameyaa       Elite ner           2:26.87  
  2    10 St Louis, Emily        Club44                 2:39.58  
  3   162 Onque-Shabazz, Ama     Plainfield T           2:40.09  
  4     9 Jackman, Shadea        Club44                 2:57.38  
  5   141 Useini, Fatime         Ocean Breeze           2:58.19  
  6    38 Young-Bey, Allahja     Elite ner           3:01.75  
  7    88 Ahmad, Sophie          Fuse Academy           3:02.78  
  8    76 Arevalo, Diana         Foundation T           3:03.11  
  9    32 Srinivasan, Shivan     Elite ner           3:08.80  
 10    24 Castles, Katie         Elite ner           3:10.33  
 
1500 Meter  11-12  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    29 Nyinah, Maameyaa       Elite ner           5:02.83  
  2    10 St Louis, Emily        Club44                 5:28.23  
  3     9 Jackman, Shadea        Club44                 5:29.36  
  4   162 Onque-Shabazz, Ama     Plainfield T           5:32.67  
  5    76 Arevalo, Diana         Foundation T           6:09.70  
  6   194 Lallemand, Amari       Unattached             6:10.31  
  7    89 Bacchas, Xion          Fuse Academy           6:19.22  
  8    93 Tully, Annie           Fuse Academy           6:44.67  
 
55 Meter Hurdles 11-12  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    34 Thompson, Ajanae       Elite ner             10.04  
  2    31 Small, Lindsey         Elite ner             11.82  
  3   210 Bell, Sydni            Viper TC                 11.90  
 
4x400 Meter Relay 11-12  Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Fuse Academy Track  'A'                             5:38.38  
     1) 89 Bacchas, Xion                2) 93 Tully, Annie                
     3) 91 Lewis, Jucenia               4) 88 Ahmad, Sophie               
 
High Jump 11-12  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    82 Rodriguez, Jaliah      Foundation T             1.11m  
  2   211 Caruso, Sydney         Viper TC                J1.11m  
 
Long Jump 11-12  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    85 Weiner, Stephanie      Foundation T             3.71m  
  2    81 Robinson, Ariann       Foundation T             3.57m  
  3    82 Rodriguez, Jaliah      Foundation T             3.54m  
  4   210 Bell, Sydni            Viper TC                 3.29m  
  5   141 Useini, Fatime         Ocean Breeze             2.92m  
 
Shot Put 11-12  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   222 Avila, Jaqueline       Ocean Breeze             5.61m  
  2     7 Gordon, Deinaycia      Club44                   4.86m  
  3   133 Houle, Katelyn         Ocean Breeze             4.34m  
  4    13 Wynter, Jada           Club44                   4.02m  
 
55 Meter  13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   163 Patterson, Ashleig     Plainfield T              8.10  
  2   137 Prentice, Jessica      Ocean Breeze              8.15  
  3    79 Hawkins, Kayla         Foundation T              8.22  
  4    98 Nicholson, Skie        Hackensack J              8.54  
  5    83 Turner, Samiya         Foundation T              8.70  
  6   178 Nixon, Winta           The Camp                  9.08  
 
200 Meter  13-14  Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    79 Hawkins, Kayla         Foundation T             29.47   2 
  2    39 Ysaac, Zamyra          Elite ner             29.57   1 
  3   107 Sterling, La'Miyya     Jersey Heat              30.69   2 
  4   178 Nixon, Winta           The Camp                 30.78   2 
  5    83 Turner, Samiya         Foundation T             32.35   1 
  6   144 Williams, Alyse        Ocean Breeze             33.16   2 
  7   132 George, Oliva          Ocean Breeze             33.48   2 
  8   216 Sottile, Gianna        Viper TC                 36.65   2 
  9   215 Shah, Sarina           Viper TC                 37.03   1 
 
800 Meter  13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    39 Ysaac, Zamyra          Elite ner           2:40.86  
  2   129 Codoner, Madison       Ocean Breeze           2:48.30  
  3    35 Vadul, Pooja           Elite ner           2:48.70  
  4   132 George, Oliva          Ocean Breeze           2:53.53  
  5    92 Smith-Marshall, Br     Fuse Academy           2:54.75  
  6    37 Viegas, Ashley         Elite ner           2:55.96  
  7   185 Chun, Caroline         Tsc Track Cl           2:56.30  
  8   138 Schaaff, Grace         Ocean Breeze           3:07.94  
 
1500 Meter  13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   130 Comerford, Giavann     Ocean Breeze           5:23.92  
  2    35 Vadul, Pooja           Elite ner           5:40.10  
  3   198 Walsh, Mary Ann        Unattached             5:46.79  
  4   184 Ashbahian, Michell     Tsc Track Cl           5:50.59  
  5   185 Chun, Caroline         Tsc Track Cl           5:58.10  
  6    37 Viegas, Ashley         Elite ner           5:58.54  
  7   138 Schaaff, Grace         Ocean Breeze           5:59.38  
 
55 Meter Hurdles 13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   104 Brown, Ja'Nay          Jersey Heat               9.21  
  2    39 Ysaac, Zamyra          Elite ner              9.35  
  3   214 Rutigliano, Julia      Viper TC                 11.80  
  4   213 Joyce, Caitlyn         Viper TC                 11.91  
  5   215 Shah, Sarina           Viper TC                 12.39  
  6   212 Gandhi, Natasha        Viper TC                 12.77  
 
4x400 Meter Relay 13-14  Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Ocean Breeze Wave ners  'A'                      4:42.70  
     1) 130 Comerford, Giavanna         2) 144 Williams, Alyse            
     3) 137 Prentice, Jessica           4) 129 Codoner, Madison           
 
High Jump 13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   212 Gandhi, Natasha        Viper TC                 1.16m  
  2   213 Joyce, Caitlyn         Viper TC                 1.11m  
  3   214 Rutigliano, Julia      Viper TC                J1.11m  
 
Long Jump 13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   104 Brown, Ja'Nay          Jersey Heat              4.31m  
  2   163 Patterson, Ashleig     Plainfield T             4.19m  
  3    79 Hawkins, Kayla         Foundation T             3.99m  
  4   137 Prentice, Jessica      Ocean Breeze             3.71m  
  5    83 Turner, Samiya         Foundation T             3.46m  
  6    92 Smith-Marshall, Br     Fuse Academy             3.42m  
  7   130 Comerford, Giavann     Ocean Breeze             3.23m  
  8   214 Rutigliano, Julia      Viper TC                 2.85m  
  9   215 Shah, Sarina           Viper TC                 2.71m  
 --   213 Joyce, Caitlyn         Viper TC                  FOUL  
 --   216 Sottile, Gianna        Viper TC                  FOUL  
 
Shot Put 13-14  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    18 Telesco, Dominique     Eclipse Trac             9.03m  
  2   107 Sterling, La'Miyya     Jersey Heat              8.62m  
  3   184 Ashbahian, Michell     Tsc Track Cl             5.41m  
 
55 Meter  15-16  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hawkins, Kianna        Foundation T              7.82  
  2   179 Welch, Ariella         The Camp                  8.10  
  3   165 Brown, Shari           The Camp                  8.13  
 
200 Meter  15-16  Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    80 Hawkins, Kianna        Foundation T             27.56   1 
  2   179 Welch, Ariella         The Camp                 27.99   1 
  3   165 Brown, Shari           The Camp                 28.03   1 
  4   171 Grell, Jennifer        The Camp                 29.34   2 
  5   180 Zeller, Jenna          The Camp                 31.44   2 
 
800 Meter  15-16  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   177 Newgarden, Emma        The Camp               2:43.22  
  2   172 Improta, Madison       The Camp               2:45.96  
  3   105 Hayes, Jaziah          Jersey Heat            2:51.12  
  4   106 Puryear, Anaiya        Jersey Heat            3:45.83  
 
1500 Meter  15-16  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   172 Improta, Madison       The Camp               5:26.14  
  2   177 Newgarden, Emma        The Camp               5:27.86  
 
Long Jump 15-16  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Hawkins, Kianna        Foundation T             4.49m  
  2   105 Hayes, Jaziah          Jersey Heat              3.92m  
 
Shot Put 15-16  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    17 Shakwi, Sanaa          Eclipse Trac             9.17m  
  2    15 Rojas, Haleigh         Eclipse Trac             7.67m  
  3   106 Puryear, Anaiya        Jersey Heat              5.53m  
 
55 Meter  17-18  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    19 Telesco, Victoria      Eclipse Trac              8.33  
 
200 Meter  17-18  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   166 Charles, Amanda        The Camp                 27.36  
  2    19 Telesco, Victoria      Eclipse Trac             29.87  
 
800 Meter  17-18  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     6 Baptiste, Terri        Club44                 2:35.60  
  2   168 Elder, Alexandra       The Camp               2:43.06  
  3   167 Connolly, Briana       The Camp               2:49.33  
  4   192 Horan, Lillian         Unattached             3:12.01  
 
1500 Meter  17-18  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     6 Baptiste, Terri        Club44                 5:28.20  
  2   192 Horan, Lillian         Unattached             6:10.56  
 
55 Meter Hurdles 17-18  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   170 Gouda, Sarah           The Camp                 10.44  
 
Shot Put 17-18  Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    14 Parker, Egypt          Eclipse Trac            13.77m  
 
4x400 Meter Relay High School Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 The Camp  'A'                                       4:26.27  
     1) 165 Brown, Shari                2) 166 Charles, Amanda            
     3) 167 Connolly, Briana            4) 168 Elder, Alexandra           
  2 The Camp  'B'                                       4:56.20  
     1) 169 Gillard, Savanah            2) 170 Gouda, Sarah               
     3) 175 Mangano, Juliana            4) 179 Welch, Ariella             
 
55 Meter  8 & Under  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    72 Grannum, Michael       Explosion Tr              9.34   1 
  2   146 Boljevic, Ajdin        Ocean Breeze             10.44   1 
  3    50 Patil, Vihaan          Elite ner             10.48   1 
  4    44 Mane, Sarthak          Elite ner             10.52   1 
  5    63 Wadhwa Jr, Vikrant     Elite ner             11.41   2 
  6    49 Patel, Vikesh          Elite ner             11.45   2 
  7    40 Arias, Eliezer         Elite ner             11.59   2 
  8    59 Singh, Harshit         Elite ner             11.62   2 
 
200 Meter  8 & Under  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    72 Grannum, Michael       Explosion Tr             34.77   1 
  2    44 Mane, Sarthak          Elite ner             39.56   1 
  3    50 Patil, Vihaan          Elite ner             39.85   1 
  4   146 Boljevic, Ajdin        Ocean Breeze             40.29   2 
  5    40 Arias, Eliezer         Elite ner             42.93   2 
  6    59 Singh, Harshit         Elite ner             43.43   2 
  7    63 Wadhwa Jr, Vikrant     Elite ner             43.96   2 
  8    49 Patel, Vikesh          Elite ner             44.13   1 
 
800 Meter  8 & Under  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    86 Wilson, Brody          Foundation T           3:21.92  
  2    57 Sethuraj, Harshava     Elite ner           3:36.65  
  3   199 Auguste, Horace        Unattached             3:41.15  
 
1500 Meter  8 & Under  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   103 Vitale, Adam           Island Expre           6:20.54  
  2    86 Wilson, Brody          Foundation T           6:24.47  
  3   199 Auguste, Horace        Unattached             6:42.91  
  4    57 Sethuraj, Harshava     Elite ner           7:14.11  
 
Long Jump 8 & Under  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   148 Botan, Tristian        Ocean Breeze             1.64m  
 
Shot Put 8 & Under  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   152 Houle, Jason           Ocean Breeze             2.72m  
 
55 Meter  9-10  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    53 Rimpel, Jacob          Elite ner              8.87   1 
  2    43 Jackson, Malcolm       Elite ner              9.40   1 
  3    74 Langhorne, Matthew     Explosion Tr              9.67   2 
  4   147 Boljevic, Ali          Ocean Breeze             11.03   2 
  5    48 Patel, Dhiraj          Elite ner             11.58   1 
 
200 Meter  9-10  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    69 Basnight, Nigel        Explosion Tr             31.01   3 
  2    53 Rimpel, Jacob          Elite ner             31.30   1 
  3    61 SurPris, Ryan          Elite ner             31.49     
  3   200 Auguste, Milo          Unattached               31.49   3 
  4    94 Bacchas, Chance        Fuse Academy             31.64   1 
  5   183 Trancoso Jr, Kevin     The Camp                 32.83   1 
  6   155 Mirfield, Matthew      Ocean Breeze             32.85   2 
  7    95 Marshall, Christop     Fuse Academy             33.89   2 
  8    96 Marshall, Emmanuel     Fuse Academy             34.12   1 
  9    43 Jackson, Malcolm       Elite ner             34.16   2 
 10    74 Langhorne, Matthew     Explosion Tr             36.03   3 
 11    58 Singh, Abhijay         Elite ner             36.35   2 
 12    48 Patel, Dhiraj          Elite ner             46.87   2 
 
800 Meter  9-10  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Brown, Jamir           Jersey Heat            2:36.23  
  2   200 Auguste, Milo          Unattached             2:50.44  
  3    41 Bhaskaran, Krish       Elite ner           2:51.85  
  4    94 Bacchas, Chance        Fuse Academy           3:05.32  
  5    96 Marshall, Emmanuel     Fuse Academy           3:18.76  
 
1500 Meter  9-10  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    41 Bhaskaran, Krish       Elite ner           5:49.24  
 
Long Jump 9-10  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   109 Brown, Jamir           Jersey Heat              4.04m  
  2   155 Mirfield, Matthew      Ocean Breeze             3.29m  
  3    95 Marshall, Christop     Fuse Academy             2.97m  
 
Shot Put 9-10  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   154 Jensen, Keoni          Ocean Breeze             4.02m  
 
55 Meter  11-12  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    42 Holt, Charles          Elite ner              8.16   1 
  2   207 Kaltalioglu, Serda     Unattached                8.53   2 
  3   151 Harper, Kievon         Ocean Breeze              8.61   1 
  4     4 Marquez, Bennett       Chelsea Grey              8.64   1 
  5   201 Baer, Christopher      Unattached                8.72   2 
  6    51 Perez, Alexander       Elite ner              9.22   1 
  7    56 Senthilkumar, Aadh     Elite ner              9.41   2 
  8    75 Tucker, Ryan           Explosion Tr             10.45   2 
 
200 Meter  11-12  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    42 Holt, Charles          Elite ner             28.92   1 
  2   201 Baer, Christopher      Unattached               30.62   2 
  3   207 Kaltalioglu, Serda     Unattached               31.01   1 
  4   151 Harper, Kievon         Ocean Breeze             31.52   1 
  5    99 King, Adrian           Hackensack J             31.62   1 
  6   205 Iacono, Alexander      Unattached               33.10   2 
  7    56 Senthilkumar, Aadh     Elite ner             34.14   2 
  8    51 Perez, Alexander       Elite ner             34.39   1 
  9    75 Tucker, Ryan           Explosion Tr             43.72   2 
 
800 Meter  11-12  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    62 Vadul, Akshay          Elite ner           2:32.76  
  2   186 Addison, Alexander     Tsc Track Cl           2:46.36  
  3   124 Barry, Ziah            Nypd Falcons           2:49.02  
  4    87 Wilson, Hunter         Foundation T           2:51.26  
  5   208 Stewart, Kyzer         Unattached             3:02.43  
 
1500 Meter  11-12  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    62 Vadul, Akshay          Elite ner           5:05.82  
  2   186 Addison, Alexander     Tsc Track Cl           5:26.47  
  3    87 Wilson, Hunter         Foundation T           5:39.44  
  4   208 Stewart, Kyzer         Unattached             6:01.16  
 
55 Meter Hurdles 11-12  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    42 Holt, Charles          Elite ner              9.82  
  2    99 King, Adrian           Hackensack J             11.40  
  3     4 Marquez, Bennett       Chelsea Grey             11.43  
  4   208 Stewart, Kyzer         Unattached               11.57  
  5    51 Perez, Alexander       Elite ner             11.63  
  6   207 Kaltalioglu, Serda     Unattached               11.82  
  7   205 Iacono, Alexander      Unattached               12.08  
  8   151 Harper, Kievon         Ocean Breeze             12.48  
 
High Jump 11-12  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    99 King, Adrian           Hackensack J             1.21m  
 --   208 Stewart, Kyzer         Unattached                  NH  
 
Long Jump 11-12  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Baer, Christopher      Unattached               3.80m  
 
55 Meter  13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    71 Decoteau, Andrew       Explosion Tr              7.31  
  2    73 James, Christopher     Explosion Tr              7.83  
  3     5 Morone, Joseph         Chelsea Grey              8.09  
  4   181 Carrington, Jonath     The Camp                  8.10  
  5   219 Liberati, Ernie        Viper TC                  9.03  
 
200 Meter  13-14  Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1    71 Decoteau, Andrew       Explosion Tr             24.93   1 
  2    73 James, Christopher     Explosion Tr             26.81   1 
  3    21 Watkins, Amon-Ra       Eclipse Trac             26.89   1 
  4   150 Estrella, Gregorio     Ocean Breeze             27.96   2 
  5   182 Harding, Alfonso       The Camp                 28.15   1 
  6    54 Rimpel, Jahrel         Elite ner             29.65   2 
  7    46 Murugan, Jeevanant     Elite ner             30.42   3 
  8   158 Useini, Benjamin       Ocean Breeze             31.44   2 
  9   219 Liberati, Ernie        Viper TC                 32.33   3 
 
800 Meter  13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   182 Harding, Alfonso       The Camp               2:28.33  
  2    46 Murugan, Jeevanant     Elite ner           2:43.38  
 
55 Meter Hurdles 13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     5 Morone, Joseph         Chelsea Grey              9.43  
  2   220 Peddapalli, Sharat     Viper TC                 13.04  
 
High Jump 13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    21 Watkins, Amon-Ra       Eclipse Trac             1.41m  
  2   204 Goodman, Cole          Unattached               1.31m  
  3   100 King Jr, Walter        Hackensack J             1.26m  
  4   220 Peddapalli, Sharat     Viper TC                 1.06m  
 
Long Jump 13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    21 Watkins, Amon-Ra       Eclipse Trac             4.69m  
  2   150 Estrella, Gregorio     Ocean Breeze             4.46m  
  3   158 Useini, Benjamin       Ocean Breeze             4.26m  
  4   204 Goodman, Cole          Unattached               3.99m  
 
Triple Jump 13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   204 Goodman, Cole          Unattached               9.03m  
  2   100 King Jr, Walter        Hackensack J             8.85m  
 
Shot Put 13-14  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     5 Morone, Joseph         Chelsea Grey            11.57m  
  2   181 Carrington, Jonath     The Camp                 9.05m  
 
55 Meter Hurdles 15-16  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   114 Williams, Terrell      Jersey Heat              11.12  
 
Long Jump 15-16  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    22 Watkins, Jahlahnee     Eclipse Trac             5.03m  
  2   114 Williams, Terrell      Jersey Heat              4.67m  
  3   159 Useini, Nasir          Ocean Breeze             4.00m  
 
Shot Put 15-16  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   113 Val, Sebastin          Jersey Heat              7.25m  
  2   159 Useini, Nasir          Ocean Breeze             5.75m  
 
55 Meter  17-18  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     3 Bhalla, Luca           Chelsea Grey              6.96  
  2    20 Bowry, Michal          Eclipse Trac              7.04  
  3    23 Whitehurst, Tyler      Eclipse Trac              7.13  
  4   202 Carmody, Joseph        Unattached                7.29  
  5    22 Watkins, Jahlahnee     Eclipse Trac              7.50  
 
200 Meter  17-18  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    20 Bowry, Michal          Eclipse Trac             23.15  
  2   108 Bradley, Craig         Jersey Heat              24.59  
  3   202 Carmody, Joseph        Unattached               25.78  
 
800 Meter  17-18  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    23 Whitehurst, Tyler      Eclipse Trac           2:08.74  
  2   111 Moses, Chuckie         Jersey Heat            2:11.58  
  3    22 Watkins, Jahlahnee     Eclipse Trac           2:54.84  
 
55 Meter Hurdles 17-18  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1     3 Bhalla, Luca           Chelsea Grey              8.34  
  2   110 Estil Duprevil, Ne     Jersey Heat               8.86  
 
Long Jump 17-18  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    20 Bowry, Michal          Eclipse Trac             5.52m  
  2   111 Moses, Chuckie         Jersey Heat              4.70m  
 
Shot Put 17-18  Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   108 Bradley, Craig         Jersey Heat             11.90m  
  2   112 Val, Marvin            Jersey Heat              8.61m  
USATF.tv
NationWide