Place

Name

Sex

Div.

Event

Performance

Club

1

Elijuhuan Wilson

boys

11-12

1500m

4:42.90

unattached

1

My'khiyah Williams

girls

11-12

High Jump

1.55m / 5-01

unattached 

2

Aaliyah Wajid

girls

15-16

2000m SC

7:33.68

ZODIACS Track

2

Derrick Simmons

boys

13-14

800m

2:04.03

Hall’s Express II

2

Sarah Flynn

girls

11-12

3000m

10:22.83

Unattached

2

Sarah Flynn

girls

11-12

1500m

4:48.60

unattached 

3

Chelsie Ogindo

girls

15-16

1500m

4:45.70

Westchester Striders

3

Deja Mitchell

girls

9-10

High Jump

1.25m / 4-01.25

Notre Dame TC

3

Egypt Parker

girls

15-16

Shot Put

12.63m / 41-05.25

Eclipse TF

3

Jasmine Douglas Grant

girls

13-14

400m

56.89

unattached

3

Jessica Manzueta

girls

7-8

Shot Put

6.19m / 20-03.75

Notre Dame TC

3

Michel Parker

girls

11-12

200m

25.86

Harlem Children's TC

3

Shayla Broughton

girls

15-16

High Jump

1.65m / 5-05

East NY Impalas

4

Amon-Ra Watkins

boys

9-10

Triathlon

768 pts.

Eclipse T&F

5

Aaliyah Wajid

girls

15-16

3000m

10:40.76

ZODIACS Track

5

Adaria Reaves

girls

7-8

200m

31.11

ZODIACS Track

5

Shayla Broughton

girls

15-16

Long Jump

5.34m / 17-06.25

East NY Impalas

5

Tatianna Martinez

girls

11-12

200m

25.86

Metro Eagles TFC

6

Aaron Brown

boys

7-8

1500m

5:36.84

Metro Eagles TC

6

Colin Beasor

boys

13-14

3000m

9:35.61

unattached

6

Elizabeth Perez

girls

15-16

1500m

4:50.32

Awesome Power TC

6

Elizabeth Perez

girls

15-16

3000m

10:41.30

Awesome Power TC

6

Julia Plawiak

girls

7-8

800m

2:50.91

Notre Dame TC

6

Julia Plawiak

girls

7-8

1500m

5:51.89

Notre Dame TC

6

Paris Peoples

girls

13-14

400m

57.54

Hall's Express II 

7

Adaria Reaves

girls

7-8

100m

14.97

ZODIACS Track

7

Daniella Griffith

girls

13-14

400m

57.70

Medgar Evers TC

7

Derek Dibona

boys

15-16

Pole Vault

4.30m / 14-01.25

unattached

7

Michel Parker

girls

11-12

100m

13.14

Harlem Children's TC

7

Natalie Weiner

girls

11-12

3000m

10:42.95

White Plains Fut. Stars

7

Nia Lundy

girls

13-14

800m

2:24.92

Hall's Express II 

7

Raiden Guialdo

boys

11-12

Pentathlon

2101 pts.

Chelsea Greyhounds

8

Hall’s Express II

girls

13-14

4x800m relay

10:21.87

Hall’s Express II

8

Lili Tobias

girls

15-16

2000m SC

7:54.82

Eclipse TF

8

Michael Goldstock

boys

17-18

Javelin 

52.20m / 171-03

unattached

9

Hall’s Express II

boys

13-14

4x400m relay

4:02.26

Hall’s Express II

9

Nakeem Simpson

boys

13-14

200m

23.39

unattached

10 Amber McDonald girls 7-8 Long Jump
3.29m / 10-9.5
Rocky City Striders

10

East NY Impalas

boys

15-16

4x400m relay

3:27.67

 

10

Jessica Manzueta

girls

7-8

Javelin 

13.03m / 42-09

Notre Dame TC

10

Prizila Negrete

girls

7-8

Shot Put

5.13m / 16-10

Notre Dame TC

11

Elena Anderson

girls

17-18

3000m

11:44.49

Eclipse TF

11

Trenten Beram

boys

17-18

400m

47.87

Gotham Spark AC

11

Zahra Kelsey

girls

9-10

Triathlon

842

Awesome Power TC

12

Awesome Power TC

girls

9-10

4x400m relay

4:52.71

Awesome Power TC

12

Kaylah Quarshie

girls

13-14

800m

2:24.24

Hall's Express II 

12

Madelyn Marquez

girls

11-12

80m Hurdles

13.83

Chelsea Greyhounds

13

Antoine Blackman

boys

7-8

100m

14.83

Medgar Evers TC

13

Antoine Blackman

boys

7-8

200m

30.78

Medgar Evers TC

13

Felipe Yanez

boys

17-18

800m

1:57.16

unattached

13

Nakeem Simpson

boys

13-14

100m

11.73

unattached

14

Aron Cruickshank

boys

13-14

High Jump

1.60m / 5-03

Metropolis TC

14

Colin Beasor

boys

13-14

1500m

4:31.56

unattached

14

Jadah Fitzgerald

girls

9-10

400m

1:06.85

Awesome Power TC

14

Joseph Morone

boys

9-10

Triathlon

536 pts.

Chelsea Greyhounds

14

Kaylah Quarshie

girls

13-14

1500m

5:05.30

Hall's Express II 

14

Raiden Guialdo

boys

11-12

800m

2:24.04

Chelsea Greyhounds

15

Lily Cohen

girls

11-12

800m

2:28.24

Chelsea Greyhounds

15

Medgar Evers TC

boys

11-12

4x400m relay

4:17.39

Medgar Evers TC

15

Medgar Evers TC

boys

15-16

4x400m relay

3:29.57

Medgar Evers TC

15

Trenten Beram

boys

17-18

200m

21.83

Gotham Spark AC

16

Chazmin Fullwood

girls

15-16

400m

57.65

Awesome Power TC

16

Jenna Calandro

girls

17-18

Pole Vault

3.40m / 11-01.75

Hud. Valley FlyingCircus

16

Lily Cohen

girls

11-12

1500m

5:08.94

Chelsea Greyhounds

16

Nia Lundy

girls

13-14

400m

58.25

Hall's Express II 

16

Paula Salmon

girls

13-14

200m Hurdles

28.95

East NY Impalas

17

Aaron Brown

boys

7-8

800m

2:47.56

Metro Eagles TC

17

Jelani Johnson

boys

7-8

400m

1:12.90

Metro Eagles TC

17

Kemarni Mighty

boys

15-16

400m

50.22

East NY Impalas

17

Ronaldo Griffith

boys

15-16

400m Hurdles

58.77

East NY Impalas

17

Sage Sumpter

girls

9-10

Long Jump

3.68m / 12-01

unattached 

19

Andrea Amoroso

girls

15-16

Javelin 

28.89m / 94-09

ZODIACS Track

19

Derrick Simmons

boys

13-14

1500m

4:36.30

Hall’s Express II

19

Natalie Weiner

girls

11-12

1500m

5:09.54

White Plains Fut. Stars

19

Reina Carrasquilla-Chen

girls

15-16

2000m SC

8:45.80

ZODIACS Track

19

Metro Eagles TFC

girls

13-14

4x400m relay

4:11.24

Metro Eagles TFC

20

Bianca Staples

girls

9-10

High Jump

1.05m / 3-05.25

MHC Track Club

20

Hamza Muijtahid

boys

11-12

1500m

5:03.32

Awesome Power

20

Iantha Wright

girls

13-14

100m

12.86

Metro Eagles TFC

20

Shayla Broughton

girls

15-16

100m Hurdles

15.58

East NY Impalas

20

ZODIACS Track

boys

13-14

4x100m Relay

48.29

ZODIACS Track

21

Jelani Johnson

boys

7-8

800m

2:51.83

Metro Eagles TC

21

Khalyse Benjamin

girls

9-10

100m

14.66

Awesome Power TC

22

Zahra Kelsey

girls

9-10

100m

14.85

Awesome Power TC

23

Aolani Harris

girls

13-14

Long Jump

4.82m / 15-09.75

NY Lyons Mane TC

23

Khalyse Benjamin

girls

9-10

200m

29.44

Awesome Power TC

23

Sara Muijtahid

girls

9-10

1500m

5:38.64

Awesome Power TC

24

Aron Cruickshank

boys

13-14

100m Hurdles

15.85

Metropolis TC

24

Prizila Negrete

girls

7-8

Javelin 

9.82m / 32-03

Notre Dame TC

25

Amon-Ra Watkins

boys

9-10

200m

28.39

Eclipse T&F

25

Chadrick Martin

boys

15-16

Triple Jump

12.31m / 40-04.75

Medgar Evers TC

25

Elena Anderson

girls

17-18

1500m

5:23.38

Eclipse TF

25

Wesley Noble

boys

7-8

Long Jump

3.03m / 9-11.25

Metro Eagles TC

26

Eclipse Track Field

boys

11-12

4x400m relay

4:31.36

Eclipse Track Field

26

London Claxton

girls

11-12

3000m

11:42.05

Westchester Striders

26

Paris Peoples

girls

13-14

200m

25.71

Hall's Express II 

26

Tyler Lewis

boys

15-16

110m Hurdles

15.93

East NY Impalas

27

Amber Deas

girls

13-14

100m

12.66

Harlem Children's TC

27

Iantha Wright

girls

13-14

200m

25.78

Metro Eagles TFC

27

Jenna Pressman

girls

13-14

3000m

11:19.88

Westchester Striders

28

Arianne Strunkey

girls

15-16

200m

25.30

Bronx Tigers TC

28

Jadah Fitzgerald

girls

9-10

200m

29.22

Awesome Power TC

28

Nickino Allwood

boys

17-18

Triple Jump

13.35m / 43-09.75

Medgar Evers TC

29

Ariel Strunkey

girls

15-16

100m

12.58

Bronx Tigers TC

29

Elyssa Thomas

girls

13-14

Discus 

24.74m / 81-02

Notre Dame TC

29

Eugenie Dicker

girls

9-10

Long Jump

3.54m / 11-07.5

unattached 

29

Jelani Johnson

boys

7-8

200m

32.02

Metro Eagles TC

29

Joseph Morone

boys

9-10

Shot Put

7.41m / 24-03.75

Chelsea Greyhounds

30

Ariann Robinson

girls

7-8

100m

16.04

Prospect Park TC

30

Bart Rust

boys

13-14

3000m

10:36.62

New York Starz TC

30

Khaje George

boys

7-8

800m

2:58.86

ZODIACS Track

30

Sage Sumpter

girls

9-10

Shot Put

5.87m / 19-03.25

unattached

31

Anthony Wakefield

boys

11-12

Shot Put

9.56m / 31-04.5

Hall’s Express II

31

Detton St Paul

boys

7-8

Shot Put

4.27m / 14-00.25

Rock City Striders

31

Sara Muijtahid

girls

9-10

800m

2:47.64

Awesome Power TC

31

Wesley Noble

boys

7-8

200m

32.44

Metro Eagles TC

32

Chadrick Martin

boys

15-16

Long Jump

5.82m / 19-01.25

Medgar Evers TC

33

Amon-Ra Watkins

boys

9-10

400m

1:06.59

Eclipse T&F

33

Destini Webster

girls

15-16

400m Hurdles

1:10.83

East NY Impalas

33

Jasmine Douglas Grant

girls

13-14

200m

25.91

unattached

33

Justin Marsland

boys

13-14

Triple Jump

9.29m / 30-05.75

Rock City Striders

33

Tremell Gill

boys

11-12

200m

26.87

Medgar Evers TC

34

Aaron Brown

boys

7-8

400m

1:18.62

Metro Eagles TC

34

Amon-Ra Watkins

boys

9-10

100m

14.25

Eclipse T&F

34

Danielle Pettway

girls

11-12

Long Jump

4.02m / 13-02.25

 

Metro Eagles TFC

34

Island Express TC

boys

13-14

4x400m relay

4:14.73

Island Express TC

34

Jordan Meyer

boys

7-8

Javelin 

11.05m / 36-03

Rock City Striders

34

Notre Dame TC

girls

9-10

4x400m relay

5:47.26

Notre Dame TC

34

Sandra Aderemi

girls

9-10

Shot Put

5.08m / 16-08

Notre Dame TC

34

Shaquilla Joseph

girls

11-12

100m

13.77

NYC Flames

34

Tyler Whitehurst

boys

13-14

400m

55.46

Eclipse T&F

35

Daniella Griffith

girls

13-14

200m

26.04

Medgar Evers TC

35

Halls Express II

boys

11-12

4x400m relay

5:01.42

 

35

Kemarni Mighty

boys

15-16

200m

22.89

East NY Impalas

35

Wesley Noble

boys

7-8

100m

15.82

Metro Eagles TC

35

Zivi Magenheim

boys

11-12

Long Jump

4.07m / 13-04.25

unattached

36

Branda Manzueta

girls

13-14

Discus 

22.76m /74-08

Notre Dame TC

36

Deja Mitchell

girls

9-10

Shot Put

5.02m / 16-05.75

Notre Dame TC

36

Joshua Jennings

boys

11-12

Long Jump

4.00m  / 13-01.50

Metro Eagles TC

36

Medgar Evers TC

boys

17-18

4x100m Relay

43.99

Medgar Evers TC

36

Zaria Lumsden

girls

15-16

400m Hurdles

1:11.84

Eclipse TF

37

Brian Strachn

boys

13-14

400m

55.93

Prospect Park TC

37

Carl NDiaye

boys

9-10

Long Jump

3.59m / 11-09.50

Rock City Striders

37

Corey Butcher

boys

15-16

200m

22.94

Medgar Evers TC

37

Medgar Evers TC

girls

15-16

4x400m relay

4:22.57

Medgar Evers TC

37

Tyler Whitehurst

boys

13-14

200m Hurdles

28.92

Eclipse T&F

37

Yazmine Thomas

girls

13-14

Javelin 

19.20m / 63-00

MHC Track Club

39

Lili Tobias

girls

15-16

800m

2:28.63

Eclipse TF

39

Zivi Magenheim

boys

11-12

80m Hurdles

16.88

unattached

40

Caitlin Doran

girls

11-12

400m

1:05.33

unattached

40

Chazmin Fullwood

girls

15-16

200m

25.76

Awesome Power TC

41

Joshane Wakefield

girls

15-16

100m

12.79

Hall's Express II 

41

Joshane Wakefield

girls

15-16

200m

25.76

Hall's Express II 

41

Metro Eagles TFC

boys

17-18

4x100m Relay

45.10

Metro Eagles TFC

41

Moses Edwards

boys

17-18

Long Jump

6.34m / 20-09.75

Medgar Evers TC

41

Taje Nelson

boys

13-14

100m

12.17

ZODIACS Track

41

Zuma Guialdo

boys

13-14

200m Hurdles

29.46

Chelsea Greyhounds

42

Ariel Strunkey

girls

15-16

200m

25.80

Bronx Tigers TC

42

Jaden Samuels

boys

9-10

400m

1:09.93

MHC TC

42

Paige Thompson-Charles

girls

17-18

200m

24.99

Medgar Evers TC

42

Taylor Douglas

boys

13-14

200m

24.66

ZODIACS Track

43

Nyla Anderson

girls

11-12

80m Hurdles

17.06

Eclipse TF

43

Wesley Ramsey

boys

9-10

400m

1:10.20

Metro Eagles TC

44

Elyssa Thomas

girls

13-14

Shot Put

9.36m / 30-08.50

Notre Dame TC

44

Mozai Nelson

boys

17-18

200m

22.23

unattached

44

Nicholas Garrick

boys

17-18

800m

2:11.48

Metro Eagles TC

44

Taje Nelson

boys

13-14

200m

24.86

ZODIACS Track

45

Abass Braimah

boys

15-16

400m

53.04

Eclipse T&F

45

Aichata Sanogo

girls

9-10

400m

1:11.88

Awesome Power TC

45

Jada Blackheart

girls

11-12

400m

1:10.96

Hall's Express II 

45

Michael Barrett

boys

11-12

Discus 

10.71m / 35-02

 

Notre Dame TC

45

Paige Thompson-Charles

girls

17-18

100m

12.62

Medgar Evers TC

45

Tyler Whitehurst

boys

13-14

Javelin 

21.72m / 71-03

Eclipse T&F

45

Tyrese Stinfort

boys

11-12

100m

14.55

Rock City Striders

45

Zuma Guialdo

boys

13-14

100m Hurdles

16.63

Chelsea Greyhounds

46

Devin Rose

boys

17-18

100m

11.08

Metro Eagles TC

46

Devin Rose

boys

17-18

400m

50.97

Metro Eagles TC

46

Elyssa Thomas

girls

13-14

Javelin 

16.37m / 53-08

Notre Dame TC

46

Kyle Pierre

boys

15-16

400m Hurdles

1:04.85

Medgar Evers TC

47

Jared Dawson

boys

7-8

100m

16.76

ZODIACS Track

47

Semasa Oni

boys

17-18

200m

22.38

Medgar Evers TC

47

Semasa Oni

boys

17-18

400m

51.29

Medgar Evers TC

47

Tyler Whitehurst

boys

13-14

200m

25.01

Eclipse T&F

48

Karimah Senior

girls

15-16

100m

13.12

Medgar Evers TC

49

Caitlin Doran

girls

11-12

200m

28.48

unattached

49

Camisha Pierson

girls

17-18

100m

12.67

Bronx Tigers TC

50

Destini Webster

girls

15-16

100m Hurdles

19.13

East NY Impalas

51

Jamila Johnson

girls

11-12

100m

14.35

Metro Eagles TFC

51

Wesley Ramsey

boys

9-10

200m

30.49

Metro Eagles TC

52

Michael Rogers

boys

9-10

200m

30.87

ZODIACS Track

Q for Finals

Adaria Reaves

girls

7-8

100m

15.00

ZODIACS Track

Q for Finals

Adaria Reaves

girls

7-8

200m

30.80

ZODIACS Track

Q for Finals

Chelsie Ogindo

girls

15-16

1500

4:53.36

Westchester Striders

Q for Finals

Daniella Griffith

girls

13-14

400m

57.24

Medgar Evers TC

Q for Finals

Derrick Simmons

boys

13-14

800m

2:06.22

Hall’s Express II

Q for Finals

Elizabeth Perez

girls

15-16

1500m

5:05.02

Awesome Power TC

Q for Finals

Jasmine Douglas Grant

girls

13-14

400m

57.41

unattached

Q for Finals

Michel Parker

girls

11-12

100m

12.87

Harlem Children's TC

Q for Finals

Michel Parker

girls

11-12

200m

25.95

Harlem Children's TC

Q for Finals

Nia Lundy

girls

13-14

800m

2:21.47

Hall's Express II 

Q for Finals

Paris Peoples

girls

13-14

400m

57.23

Hall's Express II 

Q for Finals

Tatianna Martinez

girls

11-12

200m

25.95

Metro Eagles TFC

Q for SemiFinals

Adaria Reaves

girls

7-8

100m

15.02

ZODIACS Track

Q for SemiFinals

Adaria Reaves

girls

7-8

200m

32.03

ZODIACS Track

Q for SemiFinals

Antoine Blackman

boys

7-8

100m

14.99

Medgar Evers TC

Q for SemiFinals

Aron Cruickshank

boys

13-14

100m Hurdles

15.02

Metropolis TC

Q for SemiFinals

Chazmin Fullwood

girls

15-16

400m

58.01

Awesome Power TC

Q for SemiFinals

Daniella Griffith

girls

13-14

400m

58.86

Medgar Evers TC

Q for SemiFinals

Iantha Wright

girls

13-14

100m

12.59

Metro Eagles TFC

Q for SemiFinals

Jadah Fitzgerald

girls

9-10

400m

1:07.07

Awesome Power TC

Q for SemiFinals

Jasmine Douglas Grant

girls

13-14

400m

57.01

unattached

Q for SemiFinals

Jelani Johnson

boys

7-8

400m

1:14.70

Metro Eagles TC

Q for SemiFinals

Kemarni Mighty

boys

15-16

400m

49.68

East NY Impalas

Q for SemiFinals

Khalyse Benjamin

girls

9-10

100m

14.26

Awesome Power TC

Q for SemiFinals

Khalyse Benjamin

girls

9-10

200m

28.98

Awesome Power TC

Q for SemiFinals

Madelyn Marquez

girls

11-12

80m Hurdles

14.04

Chelsea Greyhounds

Q for SemiFinals

Michel Parker

girls

11-12

100m

12.99

Harlem Children's TC

Q for SemiFinals

Michel Parker

girls

11-12

200m

26.07

Harlem Children's TC

Q for SemiFinals

Nakeem Simpson

boys

13-14

100m

11.60

unattached

Q for SemiFinals

Nakeem Simpson

boys

13-14

200m

23.37

unattached

Q for SemiFinals

Nia Lundy

girls

13-14

400m

58.60

Hall's Express II 

Q for SemiFinals

Nigel Wardally

boys

11-12

400m

59.86

Medgar Evers TC

Q for SemiFinals

Paris Peoples

girls

13-14

400m

57.08

Hall's Express II 

Q for SemiFinals

Paula Salmon

girls

13-14

200m Hurdles

29.13

East NY Impalas

Q for SemiFinals

Ronaldo Griffith

boys

15-16

400m Hurdles

59.51

East NY Impalas

Q for SemiFinals

Shayla Broughton

girls

15-16

100m Hurdles

15.04

East NY Impalas

Q for SemiFinals

Tatianna Martinez

girls

11-12

200m

26.17

Metro Eagles TFC

Q for SemiFinals

Tatianna Martinez

girls

11-12

400m

1:00.38

Metro Eagles TFC

Q for SemiFinals

Trenten Beram

boys

17-18

200m

21.50

Gotham Spark AC

Q for SemiFinals

Trenten Beram

boys

17-18

400m

48.59

Gotham Spark AC

Q for SemiFinals

Zahra Kelsey

girls

9-10

100m

14.53

Awesome Power TC

 

USATF.tv
NationWide